aktualizováno 8. 11. 2022

Výstava představuje milníky České republiky v Evropské unii

Na náměstí Svornosti v Českém Krumlově je do 20. listopadu k vidění výstava Dospěli jsme v EU. Výstava s příznačným názvem se totiž koná k příležitosti 18. výročí od vstupu České republiky do Evropské unie.

Venkovní výstava vyobrazuje důležité události naší země v rámci členství v EU. Na 15 oboustranných panelech si mohou zájemci přečíst a prohlédnout záběry z dosavadní historie členství přes významné události až po výhody, které členství v EU České republice přináší.

Panely představují některé projekty, které se podařily díky financování z fondů EU realizovat. Výstava se také věnuje české reprezentaci při předsednictví EU, osobnostem, které se zapsaly do historie EU, nebo tématu Schengenu.

Výstava je přístupná po celý den a na jejím pořádání se podílí město Český Krumlov ve spolupráci s Úřadem vlády ČR. Po dvou týdnech se putovní výstava přesune do dalších měst, k vidění bude v Českých Budějovicích, Jihlavě a Pardubicích. V rámci České republiky se na výstavě podílí celkem 16 měst.

Dospěli jsme v EU, zdroj: oksDospěli jsme v EU, zdroj: oksDospěli jsme v EU, zdroj: oksDospěli jsme v EU, zdroj: oksDospěli jsme v EU, zdroj: oks

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: