aktualizováno 9. 6. 2022

Den otevřených lesů na Dubíku

Zažijte les jinak. Prožijte příjemný den s rodinou nebo přáteli v lese Dubík, který se v sobotu 18. června připojuje k celostátní akci Den otevřených lesů. Přijďte a poznejte les v souvislostech – co se děje v něm i to, jak ovlivňuje koloběh vody nebo krajinu. Zjistíte, v čem je péče o lesy specifická a co takový les poskytuje nám všem.  

Lesy města Český Krumlov připravily pro veřejnost na tento den od 10.00 do 16.00 hodin bohatý program. Prozkoumejte lesní stezky, poznejte obyvatele lesa. Zjistěte, jak lesy, ve kterých se hospodaří, ochlazují klima, zadržují vodu a přispívají k biodiverzitě krajiny. Poznejte, jak se v nich chovat, co obnáší péče o les, a mnoho dalšího.   

V 11.00 a ve 14.00 hodin proběhnou komentované vycházky s lesníkem, na kterých se seznámíte s pěstováním lesa, zalesňováním, ochranou lesa, těžbou dřeva a trvale udržitelným hospodařením v lesích. Budete si moci prohlédnout lesní techniku – železného koně nebo vyvážecí traktor. Uvidíte kácení stromu a přibližování dřeva koněm. Děti se zabaví u stánku lesní pedagogiky, kde budou poznávat lesní dřeviny, byliny a zvěř. A nebude chybět ani něco dobrého na zub. 

Těšíme se na vás! 

 

den otevřených lesů

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: