aktualizováno 20. 6. 2014

Cena města za rok 2013 byla udělena sportovcům

Aktualizace 20.6.2014

V duchu fair play byla letos udělena Cena města Český Krumlov za rok 2013. Oceněnými jsou pan Jiří Frendl a pan Josef Lovčík. Oba pro svůj významný přínos k rozvoji sportu v Českém Krumlově. Zastupitelstvo města Český Krumlov rozhodlo o udělení cen na svém květnovém jednání. Slavnostní předání Cen města se uskutečnilo ve čtvrtek 19. června od 18 hodin v prostorách českokrumlovské synagogy. Podvečerem provázel Petr Kronika spolu s hudebním doprovodem tria Karageorgijev.

Informace o nominovaných:
Jiří Frendl stál již před 40 lety u zrodu badmintonového klubu v Českém Krumlově. Málokdo se zasloužil o propagaci a rozvoj badmintonu v rámci regionu i celé republiky tak jako právě on. Jako neúnavný organizátor dokázal v Českém Krumlově každoročně uspořádat celou řadu špičkových turnajů s celostátní i mezinárodní účastí. Příkladem může být tradiční Mezinárodní turnaj družstev mládeže, kterého se účastní nejen družstva z celé Evropy, ale také z Indie. Za jeho dlouholetého působení dosáhl klub SK badminton Český Krumlov vynikajících krajských, celostátních a dokonce i mezinárodních výsledků. Klub vedl bezmála 30 let. Jeho usilovná práce a vynikající výsledky jeho svěřenců pomáhaly šířit dobré jméno našeho města.

Josef Lovčík byl vynikajícím sportovcem a svůj talent věnoval krumlovskému fotbalovému klubu. Prošel všemi kategoriemi tehdejšího Slavoje. Po skončení hráčské aktivní činnosti začal pracovat jako funkcionář ve výboru a v roce 1974 byl zvolen do čela tehdejšího fotbalového oddílu Slavoje Český Krumlov. Pod jeho vedením postupovali fotbalisté FK Slavoje mezi roky 1974 - 1985 z I. A třídy až do republikové soutěže II. národní ligy, tehdejší třetí nejvyšší soutěže České republiky. V roce 1982 mimo jiné prosadil vznik sportovních tříd se zaměřením na fotbal při ZŠ T. G. Masaryka. Svým nezaměnitelným úsilím a pracovitostí prosadil výstavbu nových šaten pro kompletní zázemí celého klubu v areálu Chvalšinská. Organizační schopnost a vlastní nasazení při této výstavbě byla velkým příkladem pro všechny členy tehdejšího fotbalového klubu. Svou činnost předal v roce 1990 do rukou mladších kolegů, přesto je ale do dnes stálým členem a partnerem FK Slavoj Český Krumlov.


Sportovní základnu máme v našem městě výbornou a svědčí o tom i letošní udílení Cen města. Oba pánové se zasloužili o rozvoj sportu v Českém Krumlově, zejména také při práci s mládeží, a to nemohlo být opomenuto.," sdělil starosta města Dalibor Carda.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: