aktualizováno 7. 6. 2016

Český Krumlov udělí Cenu města za rok 2015 a poděkuje pracovníkům pomáhajících profesí

aktualizováno 07.06.2016

Cena městaZastupitelé města Český Krumlov rozhodli na svém dubnovém zasedání o udělení Cen města Český Krumlov za rok 2015. Ocenění získal Jan Vondrouš za klíčový podíl na směřování a rozvoji města po roce 1989 v roli prvního polistopadového starosty a za mimořádný osobní podíl na vzniku a realizaci nejvýznamnějšího novodobého projektu města - obnovy a znovuoživení komplexu českokrumlovských klášterů. Slavnostní předání cen města se uskuteční ve čvrtek 9. června od 18 hodin v Synagoze Český Krumlov. Program svým vystoupením zpestří vystoupení vokálního kvartetu Yellow Sisters. Koncert věnuje město Český Krumlov pracovníkům pomáhajících profesí, jako poděkování za jejich obětavou práci a odbornou péči.  

„V letošním roce získá ocenění první porevoluční starosta, kolega Jan Vondrouš. Vážím si jeho odvahy, se kterou se po listopadu 1989 společně se zastupiteli pustil do správy města. Ačkoli byl tehdy nováčkem v oblasti správy města a nakládání s majetkem, položil pevné základy pro další rozvoj a budoucnost Českého Krumlova. Cením si jeho moudrých rozhodnutí," sdělil starosta města Český Krumlov Dalibor Carda.

Letošní novinkou slavnostního večera bude poděkování pracovníkům pomáhajících profesí, kterým město Český Krumlov věnuje koncert vokálního kvartetu Yellow Sisters. Poděkování by představitelé města chtěli každoročně zopakovat. 

"Pracovní pozice pracovníků pomáhajících profesí představují náročné povolání, které si také plně zaslouží své „ocenění“. Bez jejich odborné pomoci a péče, profesionálního přístupu a dlouholetých zkušeností by byl život ve městě morálně chudší a pro mnohé složitější. Proto jsme se rozhodli na večerní koncert pozvat právě zaměstnance organizací, které ve zmíněné oblasti na Českokrumlovsku působí a jménem města Český Krumlov jim tímto vyjádřit uznání," doplnil místostarosta Josef Hermann. 

Večerem bude provázet Petr Kronika. Na akci zve město Český Krumlov srdečně širokou veřejnost. Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme vyzvednout volné vstupenky (pro místa k sezení) v Infocentru Český Krumlov, náměstí Svornosti 2.

Z nominačních dopisů na Cenu města Český Krumlov

Nominace Ing. Jana Vondrouše za celoživotní přínos v oblasti rozvoje města a rozvoje občanské společnosti v období po listopadu 1989, kdy se utvářely základy budoucího rozvoje a prosperity Českého Krumlova. Navržený kandidát se významně angažoval mimo rámec své politické kariéry v občanských aktivitách. A v poslední době má mimořádný osobní podíl na vzniku a realizaci nejvýznamnějšího novodobového projektu města - obnovy a znovu oživení komplexu českokrumlovských klášterů.

V 23 dosavadních ročnících bylo uděleno celkem 70 cen. Cena města Český Krumlov je určena fyzickým osobám, seskupením fyzických osob či právnickým osobám za významné počiny v předchozím roce. Kandidáty na toto ocenění může nominovat kdokoli, nejen českokrumlovští občané. Uzávěrka nominací je vždy 31. března v roce následujícím, za který má být cena udělena.

Tradice udělování cen města jako uznání lidem, kteří významně přispěli k dobrému jménu Českého Krumlova, vznikla v roce 1994 (udělovala se za rok 1993). Do roku 2003 byly vyhlašovány ceny v pěti kategoriích - rekonstrukce památkových objektů, kultura, sport, sociální čin a podnikatelský záměr. Od roku 2004 není ocenění kategorizováno, ale může jej získat více subjektů. Další informace najdete na webových stránkách www.ckrumlov.cz/cenamesta.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: