aktualizováno 12. 8. 2011

Slovenský den v Českém Krumlově

aktualizováno 12.08.2011

V sobotu 13. srpna se bude konat v Českém Krumlově Slovenský den. Cílem akce je prezentace Slovenské republiky, jejích turistických zajímavostí, řemesel a kultury v našem městě. Zároveň může být cestou k navázání užších vztahů s představiteli slovenských měst a zástupci cestovního ruchu, kteří se do Českého Krumlova chystají. Program Slovenského dne bude probíhat na náměstí Svornosti v sobotu  od 10.30 do 18.00 hodin. Akce je připravena v návaznosti na koncert s názvem Slovenský večer, který se uskuteční v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov 2011 ve stejný den od 20.00 hodin v Pivovarské zahradě.

Slovenský den přichystá pro občany a návštěvníky města bohatý kulturně společenský program. Na hlavním pódiu se v průběhu dne představí uznávaná umělecká tělesa ze Slovenska. Program zahájí Folklórní soubor Kandráčovci, dále naváží Slovenský komorní orchestr Bohdana Warchala, Pěvecký sbor Lúčnica, hudební soubor Zlaté husle či hudební skupina Silvayovci. Návštěvníci Slovenského dne se dále mohou těšit na ukázky práce slovenských řemeslníků či ochutnávku slovenských gastronomických specialit (víno, tatranský čaj, sýry, lokše). Slovenské turistické atraktivity a další zajímavosti z oblasti cestovního ruchu představí prezentační stánky Slovenské agentury pro cestovní ruch. „Slovenský den v Českém Krumlově bude v kombinaci se Slovenským večerem konaným v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov atraktivním projektem pro místní občany i návštěvníky města. Určitě se máme na co těšit," doplnila místostarostka města Jitka Zikmundová.

Program Slovenského dne (náměstí Svornosti):

Slovenský den v Českém Krumlově10.30 Folklórní soubor Kandráčovci

11.00 Oficiální zahájení Slovenského dne

11.15 Slovenský komorní orchestr Bohdana Warchala, sólisté D. Karvay (housle),
K. Turnerová (harfa)

11.45 Pěvecký sbor Lúčnica

12.15 Zlaté husle a Dalibor Karvay

12.45 Divadlo pro děti

13.15 Folklórní soubor Kandráčovci

13.45 Vystoupení sokolníků a šermířů

14.15 Zlaté husle a Dalibor Karvay

15.00 Posádková hudba - Ministerstvo vnitra SR

16.00 Pěvecký sbor Lúčnica

16.30 Slovenský komorní orchestr Bohdana Warchala, sólisté D. Karvay (housle),
K. Turnerová (harfa)

17.00 Hudební skupina Silvayovci

17.30 Folklórní soubor Kandráčovci

18.00 Ukončení akce

Tradice hudebně gastronomických večerů zpestřuje Mezinárodní hudební festival Český Krumlov již několik let. V letošním roce se organizátoři festivalu rozhodli představit národ, který je Čechům velice blízký. V rámci Slovenského večera vystoupí pěvecký a taneční soubor Lúčnica, hudební soubor Zlaté husle, vrcholem večera bude vystoupení zpěváka Mekyho Žbirky. Také návštěvníci večerního koncertu budou moci ochutnat mnohé ze slovenských gastronomických specialit. Koncert startuje v sobotu ve 20.00 hodin v Pivovarské zahradě.

Pozvání na Slovenský den v Českém Krumlově přijali mimo jiné velvyslanec Slovenské republiky Peter Brňo, státní tajemnice Ministerstva kultury Slovenské republiky Natália Cehláriková, ředitel Slovenského institutu v Praze Vladimír Valovič, zástupce generálního ředitele Slovenské agentury pro cestovní ruch František Stano či ředitel České centrály cestovního ruchu - CzechTourism Rostislav Vondruška. Hlavními pořadateli Slovenského dne v Českém Krumlově jsou Slovenská agentura pro cestovní ruch a Slovenský institut v Praze. 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: