aktualizováno 1. 8. 2011

Olympiáda partnerských měst 2011 v Českém Krumlově

aktualizováno 29.07.2011

Ve dnech 24. - 26. června 2011 se v Českém Krumlově uskutečnil první ročník Olympiády partnerských měst. Mladí sportovci ve věku od 12 do 15 let z německého Hauzenbergu, slovinského Slovenj Gradce, rakouského Vöcklabrucku a Českého Krumlova změřili své síly ve čtyřech sportovních disciplínách atletickém čtyřboji, plavání, malé kopané a vybíjené. V celkovém hodnocení měst zvítězil Český Krumlov, těsně za ním skončil Vöcklabruck, jako třetí se umístil Slovenj Gradec a čtvrtou příčku obsadil Hauzenberg. Pořadí v jednotlivých sportovních disciplínách se však od toho konečného přeci jen trochu lišilo. Brzy po zahájení olympiády mladí sportovci spolu se svými trenéry zjistili, že z Vöcklabrucku přijeli výborní plavci, kluci ze Slovenj Gradce jsou nejrychlejší na atletickém oválu a Hauzenberští kluci umí hrát fotbal. Jasnou převahu neměl nikdo a tak se soutěžní atmosféra a sportovní duch udržel až do samotného konce sportovního dne.

Olympiády v Českém Krumlově se zúčastnilo přibližně 160 sportovců a 12 trenérů z partnerských měst. Slavnostní zahájení olympiády se konalo v sobotu 25. června na stadionu sportovního areálu na Chvalšinské ulici za účasti pověřeného tajemníka Městského úřadu v Českém Krumlově Radima Roučeho, starosty města Hauzenberg Josefa Federhofera, starosty města Vöcklabruck Herberta Brunsteinera a ředitele asociace pro sport a cestovní ruch SPOTUR Slovenj Gradec Tilena Kluglera. Partnerská města vzájemně spolupracují v různých oblastech již od roku 1998. Olympiáda představuje snahu o rozšíření spolupráce do oblasti sportu a o zapojení žáků základních škol do mezinárodní spolupráce. Představitelé partnerských měst ve svých projevech vyjádřili ochotu navázat na první ročník sportovních her a pokračovat v organizaci olympiády i v dalších letech. Partnerská města se shodla, že olympiáda se bude konat každý rok a jednotlivá města se budou v její organizaci pravidelně střídat. „Věřím, že olympiáda bude pro mladé lidi motivací k aktivnímu sportování, možností k poznání jiných evropských kultur a k navázání nových přátelství," doplnil pověřený tajemník Radim Rouče.

Fotogalerie z Olympiády partnerských měst 2011 v Českém Krumlově

Na organizaci prvního ročníku Olympiády partnerských měst se kromě zaměstnanců Městského úřadu v Českém Krumlově velkou měrou podíleli i členové Sportovní komise Rady města Český Krumlov. Velké poděkování patří především Martinu Tomkovi, řediteli městské organizace PRO-SPORT Český Krumlov, o. p. s., Janu Vopatovi ze Základní školy Za Nádražím a dalším dobrovolníkům, kteří se podíleli na realizaci olympiády a vytvořili dětem z partnerských měst výborné podmínky. Z městského rozpočtu byla na akci vyčleněna částka 200.000 Kč. Další potřebné finanční prostředky získalo město od místních podnikatelských subjektů jako sponzorský dar, a to od společnosti Linde Pohony, s. r. o. a od společnosti Čevak, a. s. Město Český Krumlov také podalo žádost o dotaci na projekt Olympiáda partnerských měst v Českém Krumlově do evropského dotačního programu Evropa pro občany. Žádost o dotaci však byla Evropskou komisí zamítnuta.

Olympiádu partnerských měst podpořili:

Linde Pohony, s. r. o.

Logo Linde Pohony, s. r. o.

Čevak, a. s.

Logo Čevak, a. s.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: