aktualizováno 2. 8. 2011

Astronaut Andrew Feustel v Českém Krumlově

aktualizováno 02.08.2011

Andrew FeustelPřijměte srdečné pozvání na mimořádné setkání s austronautem Andrew Feustelem, které se bude konat ve středu 3. 8. 2011 v Regionálním muzeu Český Krumlov. Hosté jsou zváni na krátké neformální setkání u keramického modelu města ve 2. patře od 14.30 hodin. Setkání je přístupné veřejnosti zdarma, možnost autogramů a fotografování.

Americký astronaut Andrew Feustel se v květnu 2011 zúčastnil mise STS-134 raketoplánu Endeavour k Mezinárodní kosmické stanici (ISS). Mise kromě jiných úkolů vypustila družici AMS-2. Do vesmíru letěl Feustel už v roce 2009 jako účastník letu raketoplánu Atlantis STS-125 na poslední servisní misi u Hubblova kosmického teleskopu. V obou případech si na palubu s sebou vzal vybrané symboly z České republiky - v roce 2009 Nerudovy Písně kosmické a českou vlajku a v roce 2011 známou plyšovou postavičku Krtečka Zdeňka Milera.

Nyní Feustel přiletí na návštěvu České republiky na pozvání Akademie věd České republiky ve spolupráci s Astronomickým ústavem AV ČR, Americkým centrem Velvyslanectví USA v Praze a Českou kosmickou kanceláří. Spolu s astronautem Feustelem přijedou jeho dva synové a manželka Indira Feustelová, jejíž maminka je Češka a otec Ind. Jeho návštěvu v Jižních Čechách 3. srpna 2011 organizuje Hvězdárna a planetárium České Budějovice a zaštiťuje ji vedení Jihočeského kraje. Do Jižních Čech přicestuje astronaut Feustel i s českým Krtečkem, který zůstává symbolem pro zvídavost dětí a pro vzdělávání mladé generace. Vzdělávací program Do kosmu s Krtkem tak bude pokračovat i nadále. (Pozn.: převzato z tiskové zprávy Jihočeského kraje)

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov