aktualizováno 2. 8. 2011

Astronaut Andrew Feustel v Českém Krumlově

aktualizováno 02.08.2011

Andrew FeustelPřijměte srdečné pozvání na mimořádné setkání s austronautem Andrew Feustelem, které se bude konat ve středu 3. 8. 2011 v Regionálním muzeu Český Krumlov. Hosté jsou zváni na krátké neformální setkání u keramického modelu města ve 2. patře od 14.30 hodin. Setkání je přístupné veřejnosti zdarma, možnost autogramů a fotografování.

Americký astronaut Andrew Feustel se v květnu 2011 zúčastnil mise STS-134 raketoplánu Endeavour k Mezinárodní kosmické stanici (ISS). Mise kromě jiných úkolů vypustila družici AMS-2. Do vesmíru letěl Feustel už v roce 2009 jako účastník letu raketoplánu Atlantis STS-125 na poslední servisní misi u Hubblova kosmického teleskopu. V obou případech si na palubu s sebou vzal vybrané symboly z České republiky - v roce 2009 Nerudovy Písně kosmické a českou vlajku a v roce 2011 známou plyšovou postavičku Krtečka Zdeňka Milera.

Nyní Feustel přiletí na návštěvu České republiky na pozvání Akademie věd České republiky ve spolupráci s Astronomickým ústavem AV ČR, Americkým centrem Velvyslanectví USA v Praze a Českou kosmickou kanceláří. Spolu s astronautem Feustelem přijedou jeho dva synové a manželka Indira Feustelová, jejíž maminka je Češka a otec Ind. Jeho návštěvu v Jižních Čechách 3. srpna 2011 organizuje Hvězdárna a planetárium České Budějovice a zaštiťuje ji vedení Jihočeského kraje. Do Jižních Čech přicestuje astronaut Feustel i s českým Krtečkem, který zůstává symbolem pro zvídavost dětí a pro vzdělávání mladé generace. Vzdělávací program Do kosmu s Krtkem tak bude pokračovat i nadále. (Pozn.: převzato z tiskové zprávy Jihočeského kraje)

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: