aktualizováno 12. 8. 2011

Dopravní omezení v centru města

aktualizováno 12.08.2011

Závěrečný galakoncert MHF - Plácido Domingo

Oslavy 20. jubilea Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov vyvrcholí závěrečným galakoncertem Plácida Dominga. Koncert se uskuteční v sobotu 20. srpna 2011 od 20.00 do 22.00 hodin na parkovišti P2 Pod poštou.

Do prodeje na tento koncert bylo dáno přibližně 8 tisíc vstupenek, očekává se proto velká návštěvnost a silný provoz na příjezdových komunikacích a parkovištích. 

V souvislosti s realizací koncertu a zajištění přípravných prací bude parkoviště P2 Pod poštou od 15. srpna od 7.00 hodin do 22. srpna do 22.00 zcela uzavřeno. 

Plánovaná dopravní omezení v okolí parkoviště P2sobotu 20. srpna:

  • Vulici Latrán vúseku od Budějovické brány k poště bude od 7.00 do 24.00 platit zákaz zastavení.
  • Zákaz zastavení bude platit rovněž vPivovarské ulici od 7.00 do 14.00 hodin, od 14 hodin do 24 hodin bude komunikace navíc zcela uzavřena.
  • Vulici Latrán na mostě u kina bude od 18 hodin do 24 hodin omezen provoz pro motorová vozidla jedoucí do centra. Vjezd Budějovickou bránou bude umožněn pouze vnejnutnějších případech, dopravu bude řídit Městská policie Český Krumlov.
  • Zákaz vjezdu od 14 hodin do 24 hodin bude také v ulici U Poráků od Ambitu směrem kpivovaru Eggenberg. Ulice U Poráků bude z Objížďkové silnice označena jako slepá ulice. 

Kromě stávajících parkovacích ploch budou zřízena v den konání koncertu dočasná parkoviště. Autobusy budou moci zaparkovat kromě parkoviště PBUS v Chvalšinské ulici také na autobusovém nádraží. Parkovací místa pro osobní automobily budou kromě P1 - Jelenka, P3 - Městský park a P4 - Zámecká zahrada zřízena navíc na parkovišti u Ambitu (ulice U Poráků) a P - Chvalšinská louka (současná plocha BUS STOP bude rezervována pro parkování osobních vozů stejně jako o Slavnostech pětilisté růže). 

Pro pěší budou přístupové komunikace a prostor parkoviště uzavřeny v sobotu 20. srpna od 14 hodin. Do ulice V Jámě bude vstup umožněn pouze rezidentům s platným průkazem, který obdrží od organizátorů koncertu.  Průchozí ulička z Latránu mezi Hotelem Bellevue a klášterem klarisek bude uzavřena. Pro návštěvníky koncertu s platnou vstupenkou bude prostor hlediště zpřístupněn od 18.00 hodin. Pokladny a kontrolní vstupy budou zřízeny v ulici Pivovarská u pošty, druhé pak před dřevěným mostem na parkoviště. Další kontrolní vstup bude umístěn v ulici Pivovarská u východu z areálu pivovaru Eggenberg. Poslední kontrolní vstup bude situován na konec procházkové trasy podél řeky (na Náplavce). V den koncertu bude ve zmíněné lokalitě instalován navigační systém pro návštěvníky s instrukcemi, kterým vstupem je nejvhodnější přístup do jednotlivých sektorů v hledišti.

Mapa - dopravní uzavírky spojené s koncertem MHF (20.8.2011)

Video mapping

Ve dnech 19. a 20. srpna 2011 se bude na náměstí Svornosti promítat na budovu radnice video projekce tzv. video mapping. Téměř desetiminutová projekce proběhne v obou dnech vždy třikrát, a to od 22.00, 22.30 a 23.00 hodin. V sobotu 20. srpna začne první video mapping až po skončení koncertu Plácida Dominga, tedy možná s mírným zpožděním v závislosti na rozsahu přídavků. Vstup na projekci je pro veřejnost zdarma. 

Vjezd motorovým vozidlům na náměstí Svornosti bude proto v pátek 19. a v sobotu 20. srpna od 21.45 do 23.30 hodin zakázán. Dopravu bude řídit Městská police Český Krumlov. Provoz bude zastaven nebo odkloněn po vedlejších komunikacích, z Horní ulice do Kostelní a z Radniční ulice do Dlouhé.

Veřejné osvětlení v centru města bude po dobu projekce vypnuté.

Výstavba obchodní zóny v Domoradicích

V souvislosti s výstavbou obchodního centra Kaufland v Domoradicích došlo k dopravním omezením na komunikaci Urbinská v části spojující sídliště Mír s Tovární ulicí a s nákupními domy.

V současné době je provoz pro veškerá motorová vozidla (včetně linkových autobusů) ze sídliště Mír do Tovární ulice jednosměrný po nově vybudované přeložce ulice Urbinská. V opačném směru je doprava vedena po Budějovické ulici přes Plevno. Autobusová doprava je zajištěna v plném rozsahu, pouze autobusová zastávka ve směru do centra města je přemístěna na Plevně.

Panelový chodník podél Budějovické silnice byl z důvodu stavby uzavřen. Prostor pro pohyb pěších je vyhrazen rovněž na nově vybudované provizorní komunikaci tak, aby byla zajištěna maximální bezpečnost chodců.

Tato opatření potrvají do dokončení stavby obchodního centra, tj. do konce října 2011. 

Informace o dopravě jsou zveřejňovány na webových stránkách města Český Krumlov www.ckrumlov.cz/obcan na titulní stránce pod odkazem Upozornění nebo na webových stránkách www.ckrumlov.cz/doprava.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: