aktualizováno 7. 3. 2011

Ocenění pro Divadelní klub Českokrumlovská scéna

aktualizováno 07.03.2011


Inscenace: Popel a pálenkaDivadelní klub Českokrumlovská scéna uspěl s inscenací hry Bengta Ahlforse - Popel a pálenka na krajské přehlídce amatérského divadla Dačické kejklování. Soubor a inscenace obdržely několik hereckých cen, čestných uznání, ale především doporučení k postupu na celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Děčín, který se koná letos v květnu.

Čestná uznání získala Českokrumlovská scéna za inscenaci hry Popel a pálenka, Jaroslav Kubeš za režii a Jiří Pokorný za roli Vigga Barkmana. Herecké ceny získaly Jaroslava Dominová za roli vdovy Věry Malmgrenové a Lenka Šlajferčíková za roli pomocnice Kirsti Lindholmové.

V letošním roce byla uplatněna nová praxe, kdy porota krajské přehlídky sama nenominuje inscenace do celostátního kola, ale pouze je doporučuje k postupu. O nominaci a zařazení inscenace do programu národní přehlídky pak rozhoduje programová rada celostátní přehlídky.

Mimo inscenace Českokrumlovské scény byly k postupu na celostátní přehlídku doporučeny inscenace Vše o ženách v provedení Divadelního souboru J. K. Tyla České Budějovice, Lásky hra osudná: The Best Of! v provedení Šumavského ochotnického spolku Prachatice a inscenace Smíšené dvouhry v podání Divadelního souboru Amadis Brno. Pro krumlovské diváky není jistě bez zajímavosti, že režisérem inscenace prachatického souboru je dramaturg českokrumlovského divadla, pan Jaromír Hruška.

Představení hry Popel a pálenka v podání Českokrumlovské scény můžete shlédnout 28. 4. 2011 a inscenaci Lásky hra osudná: The Best Of! v podání souboru ŠOS Prachatice 19. 5. 2011 v Městském divadle Český Krumlov.

Více na www.divadlo.ckrumlov.cz a www.ck-scena.cz 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov