aktualizováno 7. 3. 2011

Ocenění pro Divadelní klub Českokrumlovská scéna

aktualizováno 07.03.2011


Inscenace: Popel a pálenkaDivadelní klub Českokrumlovská scéna uspěl s inscenací hry Bengta Ahlforse - Popel a pálenka na krajské přehlídce amatérského divadla Dačické kejklování. Soubor a inscenace obdržely několik hereckých cen, čestných uznání, ale především doporučení k postupu na celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Děčín, který se koná letos v květnu.

Čestná uznání získala Českokrumlovská scéna za inscenaci hry Popel a pálenka, Jaroslav Kubeš za režii a Jiří Pokorný za roli Vigga Barkmana. Herecké ceny získaly Jaroslava Dominová za roli vdovy Věry Malmgrenové a Lenka Šlajferčíková za roli pomocnice Kirsti Lindholmové.

V letošním roce byla uplatněna nová praxe, kdy porota krajské přehlídky sama nenominuje inscenace do celostátního kola, ale pouze je doporučuje k postupu. O nominaci a zařazení inscenace do programu národní přehlídky pak rozhoduje programová rada celostátní přehlídky.

Mimo inscenace Českokrumlovské scény byly k postupu na celostátní přehlídku doporučeny inscenace Vše o ženách v provedení Divadelního souboru J. K. Tyla České Budějovice, Lásky hra osudná: The Best Of! v provedení Šumavského ochotnického spolku Prachatice a inscenace Smíšené dvouhry v podání Divadelního souboru Amadis Brno. Pro krumlovské diváky není jistě bez zajímavosti, že režisérem inscenace prachatického souboru je dramaturg českokrumlovského divadla, pan Jaromír Hruška.

Představení hry Popel a pálenka v podání Českokrumlovské scény můžete shlédnout 28. 4. 2011 a inscenaci Lásky hra osudná: The Best Of! v podání souboru ŠOS Prachatice 19. 5. 2011 v Městském divadle Český Krumlov.

Více na www.divadlo.ckrumlov.cz a www.ck-scena.cz 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: