aktualizováno 16. 2. 2012

Agentura domácí zdravotní péče

aktualizováno 16.02.2012

Agentura domácí zdravotní péče působí od listopadu 2005 v Českém Krumlově a okolí. Poskytuje služby klientům, kteří se ocitli v nepříznivé zdravotní či sociální situaci, v jejich domácím prostředí.

Domácí zdravotní péči indikuje praktický lékař nebo příslušný specialista v nemocnici, kde byl klient léčen a odkud je propuštěn. Domácí zdravotní péče je hrazena zdravotní pojišťovnou, je tedy pro klienta zdarma. Pokud ji předepisuje propouštěcí lékař v nemocnici, pak je služba poskytována bezplatně maximálně 14 dnů. Zdravotní péči může po 2 týdnech prodloužit praktický lékař. Ke klientovi dochází graduovaná zdravotní sestra, která v domácím prostředí může poskytnout zdravotní péči např.: sledování vitálních (životních) funkcí, péče o ležící klienty, převazy a ošetření poranění, aplikace léčebných kúr, aplikace a zaučení inzulínové léčby, infuzní terapie, odběry krve, základní rehabilitační výkony, ošetření permanentních katetrů apod. V neposlední řadě zajišťuje agentura již desítky let hospicovou péči a spolupracuje s pečovatelskou službou. Dostupnost agentury je 24 hodin denně, 365 dní v roce.

Více informací získáte na kontaktech: Martina Vašková, tel.: 728 045 932 nebo Klára Serafínová (vedoucí sestra, člen Asociace domácí péče), tel.: 608 961 966.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: