aktualizováno 16. 9. 2011

Rok 2011 byl vyhlášen Organizací spojených národů (OSN) MEZINÁRODNÍM ROKEM LESÚ.

aktualizováno 16. 09. 2011

Lesy města Český Krumlov se k této akci připojili již v jarních měsících. Jednak v rámci lesnické pedagogiky, návštěvou Šumavského národního parku s žáky deváté třídy ZŠ TGM a spolupořádáním Dne otevřených dveří v této ZŠ s cílem zvýšení informovanosti laické veřejnosti o lese jako velkém ekosystému, ve kterém je člověk jen malým kamínkem, který však dokáže strhnout velkou lavinu a tento ekosystém narušit a zničit.

Další akcí v tomto duchu budou dvě vycházky pro zájemce z řad občanů Českého Krumlova, které povede odborný lesní hospodář, jenž účastníky seznámí s hospodařením firmy Lesy města Český Krumlov s.r.o. Vycházky jsou plánovány na sobotu 1.října 2011, sraz účastníků je v 9.00 hod u dětského hřiště  „U jezevčíka" na Dubíku a ve středu 28.října ve 14.00 hod na tomtéž místě. Z důvodu zajištění hladké organizace je účast nutno nahlásit na mailové adrese lesymestack@cmail.cz. Další akcí v tomtéž podtextu je připojení se k českému pokusu o rekord v sázení stromků dne 28. října 2011, kdy zájemcům o účast zajistíme sazenice a možnost jejich smysluplného vysázení ve vybrané lokalitě. I na tuto akci je nutno se přihlásit na výše uvedené mailové adrese z důvodu zajištění dostatečného množství sazenic a i lokalit na sázení. Sraz účastníků je plánován na 9.00 ve Vyšném nad lomem. Pokud bude účastníků více, než je toto místo schopno pojmout, včas budeme informovat o další lokalitě.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: