aktualizováno 17. 1. 2012

Nové byty v městském parku

aktualizováno 17.01.2012

Většina obyvatel Českého Krumlova v předchozím roce zaznamenala stavební ruch v městském parku. Došlo k výstavbě nového cestního systému, dětského hřiště, veřejného osvětlení a kamerového systému.

Práce na renovaci městského parku však pokračují - v říjnu se nových bytů dočkali stálí obyvatelé lokality - 12 ptačích budek vyrobily děti ze základní školy na Plešivci pod vedením správce školy p. Meškána. Jsou určeny hlavně pro sýkory, hnízdo v nich mohou postavit i brhlíci nebo rehkové.

Děti z plešivecké školy se budou starat o kontrolu budek a jejich pravidelné čištění. To je podmínkou toho, aby drobní pěvci v budkách hnízdili každý rok.

Mladým ornitologům patří velký dík za odvedenou práci.

Odbor životního prostředí a zemědělství Městského úřadu Český Krumlov

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: