aktualizováno 14. 9. 2011

Město Český Krumlov bylo vybráno ke sběru dat projektu Mezinárodní výzkum dospělých - Předpoklady úspěchu v práci a v životě (PIAAC)

 

Český Krumlov- V období září 2011 až březen 2012 bude ve městě Český Krumlov probíhat Mezinárodní výzkum dospělých - Předpoklady k úspěchu v práci a v životě (PIAAC), který byl inciován Organizací pro hospodářskou spolupráci  rozvoj(OECD).

Česká republika je jednou ze 24 zemí světa, která se výzkumu zúčastní, krumlovské domácnosti proto navštíví tazatel vyškolený společností SC&C. Ti budou data zjišťovat pomocí přenosných PC a dotazování bude trvat přibližně 2 hodiny. Každý respondent obdrží za účast ve výzkumu finanční odměnu ve výši 500 Kč. Výběr občanů účastnících se výzkumu bude proveden zcela náhodně, každý tazatel tak bude reprezentovat tisíce dalších dospělých, záměrem je proto získat relevantní data. Tato získaná data budou uchována jako přísně důvěrná a budou použity zcela pro účely výzkumu.

Cílem výzkumu je v první řadě zjistit, jak jsou občané v jednotlivých zemích připraveni na život v moderní společnosti. Tento výzkum je zaměřen na hodnocení úrovně základních dovedností potřebných pro úspěch v běžném životě i na pracovním trhu. Zkoumá činnosti, jimž se lidé věnují v každodenním životě, pracovní zkušenosti, průběh počátečního i dalšího vzdělávání.

Mezinárodní výzkum dospělých poskytne pedagogům, politikům i výzkumníkům v oblasti vzdělávání cenné informace o dovednostech a pracovních a vzdělávacích zkušenostech dospělých v České republice. Výsledky výzkumu budou využity k rozvoji programů na zdokonalení dovedností, které dospělí potřebují, aby se co nejúspěšněji zapojili do ekonomiky a společnosti 21. století.

Další údaje o výzkumu jsou uvedeny na stránkách www.piaac.cz a www.scac.cz/piaac.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: