aktualizováno 30. 8. 2012

Letecké cvičení Ramstein Rover 2012 zasáhne i do vzdušného prostoru nad Českým Krumlovem

aktualizováno 30.09.2012

V termínu od 4. do 21. září 2012 bude Česká republika hostit největší alianční cvičení a zároveň jediné cvičení vzdušných sil NATO v letošním roce s názvem „Ramstein Rover 2012", které je organizováno a řízeno komponentním velitelstvím vzdušných sil (Air Component Command, ACC) v Ramsteinu.

Považujeme za důležité tímto upozornit občany města Český Krumlov na nárůst počtu letů nad částí území města, což bude znamenat zvýšení hlukové zátěže.

Letová činnost bude probíhat primárně z 22. základny letectva u Náměště nad Oslavou a dále ve vojenských výcvikových prostorech Boletice a Libavá a ve vzdušném prostoru nad Jihočeským krajem. Létat se bude od 4. září do 21. září 2012 denně v pracovní dny od 8 hodin ráno až do 23 hodiny noční. Lety v nočních hodinách budou omezeny jen na minimální potřebný počet.

Velitelstvím vzdušných sil bylo město ubezpečeno, že veškerá činnost bude probíhat v souladu s platnými zákony, předpisy a interními normativními akty a v úzké koordinaci s civilními složkami letového provozu. Velmi přísně bude dbáno na dodržení bezpečnostních zásad a veškerých protihlukových opatření.

Alianční cvičení Ramstein Rover 2012 bude v letošním roce nejvýznamnějším cvičením se zahraničními partnery na našem území a zároveň cvičením největším. Za českou stranu budou zapojeny jednotky vzdušných sil a částečně i sil pozemních.

Účast potvrdilo 16 zemí (Belgie, Česká republika, Estonsko, Francie, Itálie,  Lotyšsko, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Velká Británie, USA, Turecko), a to buď zapojením letecké techniky nebo účastí přesunutých leteckých návodčích a instruktorů. Během cvičení bude použita tato letecká technika: letouny A10 (USA), letouny F-16 (Turecko), letouny L-39 (ČR, SR), letouny L-159 (ČR), vrtulníky Mi-24/35, Mi-17 a Mi-171 (ČR), vrtulníky Mi-17 (SR), Lear Jet, PC 9 (SRN).

Bližší informace o cvičení, včetně techniky a vzdušných prostorů budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách Ministerstva obrany www.army.cz. a 22. základny letectva www.lznamest.army.cz.

Prostory cvičení RARO 2012 - mapa

 

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: