aktualizováno 1. 8. 2012

Městský úřad Český Krumlov rozšířil vyvolávací a objednávkový systém

aktualizováno 31.07.2012

Vyvolávací a objednávkový systém Městského úřadu Český Krumlov byl nově rozšířen i na Odbor vnitřních věcí, oddělení správních činností, kam žadatelé denně přichází pro občanské průkazy a cestovní doklady. Občané si mohou nově na městských webových stránkách v sekci Úřad on-line rezervovat konkrétní termín schůzky až tři měsíce dopředu a mají jistotu, že budou v daný čas přednostně odbaveni. Objednávkový systém zároveň umožňuje on-line sledovat počty čekajících klientů a aktuální čekací lhůty na oddělení správních činností. Městský úřad si od nového systému slibuje zefektivnění práce a zvýšení komfortu pro občany.

Odbor vnitřních věcí v souvislosti se změnou legislativy čelí od začátku letošního roku náporu občanů žádajících o občanský průkaz nebo cestovní pas. Důvodem je mimo jiné fakt, že úřad přebral odpovědnost za tuto agendu i od obcí s pověřeným obecním úřadem z oblasti Českokrumlovska. Navíc od 26. června 2012 musí mít svůj vlastní cestovní doklad každé dítě cestující za hranice České republiky. Nový vyvolávací systém by měl tedy zrychlit, zpřehlednit a zefektivnit proces vydávání občanských průkazů a cestovních dokladů.

Oddělení správních činností také rozšířilo své úřední hodiny, aby žadatelům o průkazy vyšlo vstříc:

Po   7.30 - 11.00   12.00 - 17.00

Út   7.30 - 10.00 - přednostně pro rodiny s dětmi v předškolním věku

St   7.30 - 11.00   12.00 - 17.00

Čt   7.30 - 10.00 - přednostně pro rodiny s dětmi v předškolním věku

Pá   7.30 - 12.00 - přednostně pro výdej dokladů


Na webových stránkách města Český Krumlov v sekci Úřad on-line se občan může v rezervačním systému předem objednat na přesný termín a to dokonce až tři měsíce dopředu. Stačí si vybrat úkon, o který na úřadu chce žádat, přesný den a čas a pak už se jen včas dostavit.

V případě, že žadatel nebude mít rezervaci termínu on-line vytvořenou před příchodem na úřad, zůstává systém v podobě, na jakou je zvyklý už z jiných oddělení. U stojanu vyvolávacího zařízení si vyzvedne lístek s pořadovým číslem, přejde do místa odbavení a vyčká, až bude jeho číslo na světelném panelu vyvoláno. Úřad upozorňuje na změnu umístění stojanu vyvolávacího zařízení. Z původního místa je stojan nově přemístěný přímo do vstupního prostoru úřadu.

V neposlední řadě stojí za zmínku další novinka, kterou je možnost využití bezplatného internetového Wi-Fi připojení v budově úřadu, zatímco žadatel čeká na vyřízení své žádosti.

K vydání e-pasu, nebo e-OP je nutno vždy předložit rodný list dítěte, rodné listy a oddací list rodičů a občanský průkaz zákonného zástupce. Pokud již dítě vlastnilo cestovní doklad, předkládá se i tento doklad. V případě nutnosti vydání osvědčení o státním občanství, což posoudí pracovníci na městském úřadě přijímající žádosti o OP a CD, bude nutno zažádat o vydání „Osvědčení o státním občanství ČR" (platí se správní poplatek 100 Kč). Oba výše uvedené doklady se vydávají ve lhůtě do 30 dnů, správní poplatek u e-OP je 50 Kč, e-pasu 100 Kč, k žádosti není nutné předkládat fotografii.

Nečekejte s pořízením cestovního dokladu na poslední chvíli před cestou do zahraničí, abyste nemuseli žádat o vydání pasu typu „BLESK", který se ze zákona vydává ve lhůtě do 15 dnů od podání žádosti, doba platnosti je jen 6 měsíců a dítě platí správní poplatek ve výši 1.000 Kč. K žádosti o vydání tohoto cestovního dokladu je nutno předložit dvě fotografie.

Další informace k podání žádosti o občanský průkaz či cestovní pas naleznete na oficiálních internetových stránkách města Český Krumlov na www.ckrumlov.cz/pasy a www.ckrumlov.cz/obcanky.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: