aktualizováno 19. 9. 2012

Ministerstvo zdravotnictví České republiky vydalo mimořádné opatření v souvislosti s šířením podezřelých destilátů a lihovin

aktualizováno 18. 09 2012

Ministerstvo zdravotnictví České republiky vydalo v souvislosti s šířením podezřelých destilátů a lihovin ohrožujících zdraví a životy fyzických osob následující mimořádné opatření:

Provozovatelům potravinářských podniků včetně osob provozujících stravovací služby se zakazuje nabízení k prodeji, prodej a jiné formy nabízení ke spotřebě lihovin od obsahu ethanolu od 20 % objemových, včetně tuzemáku a konzumního lihu, a to až do odovlání tohoto mimořádného opatření.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky - celé znění.

 

Výzva Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje ze dne 18. září 2012

Vážení občané,

v naší zemi stále přibývá úmrtí na následky otravy  metylalkoholem i nových případů intoxikace lihovinami podezřelého původu. Situace je závažná. První případ otravy se objevil i v Jihočeském kraji. Vyzýváme vás proto, abyste se rozhodně vyvarovali konzumace alkoholu zejména z neověřených, neidentifikovatelných balení a dalších podezřelých zdrojů.

MUDr.  Zdeněk Velikovský

ředitel Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: