aktualizováno 21. 6. 2022

Do Krumlova se sjedou nejlepší slacklineři republiky, kteří tu poměří síly při přecházení lan nad historickým centrem

Od čtvrtka 23. do neděle 26. června proběhne ve městě první ročník unikátního festivalu Highline Festival Český Krumlov. 

V loňském roce se nad historickým centrem Krumlova poprvé představili novodobí provazochodci, mladí muži na „lajnách“, kteří přecházeli na pružných popruzích napnutých vysoko nad střechami domů v centru města. Letos se ve spolupráci s městem rozhodli začít novou tradici ve formě highline festivalu, kterého se zúčastní kolem 50 závodníků z České republiky, ale i Německa, Polska a dalších zemí.

„Po dobu čtyř dnů budou mít obyvatelé i návštěvníci možnost zažít město v nové atmosféře a být svědky dechberoucích výkonů. Nad historickým centrem města bude instalováno 10 výškových lajn o délce 28 až 235 metrů, propojeny jimi budou například zámek, Regionální muzeum, Základní umělecká škola či Městské divadlo,“ uvádí místostarosta Martin Hák.

Diváci na místě, nebo v on-line přenosech budou moci sledovat nejen přechody výškových lajn, ale také závody na rychlost (speedline) a závody v tricích na lajně, při kterých jsou k vidění akrobatické kousky na tzv. trickline. Po celou dobu festivalu si může veřejnost umění pohybu na lajně vyzkoušet v Městském parku, kde budu napnuté lajny různých délek a typů. V programu je ale prostor i pro show – v sobotu večer například jeden z lezců, Tomáš Valenta, na svém vynálezu – světově unikátním slackboardu – projede dráhu nad Vltavou rychlostí 40 km/hod, a navíc s ohňovou světlicí v ruce. Divácky atraktivní bude i přechod lezců v barokních kostýmech na lanech vedoucích ze zámku k vyhlídce na V. nádvoří a z kostela sv. Jošta k Regionálnímu muzeu. Slacklineři budou své kousky ukazovat i na hladině Vltavy, respektive na plujícím voru, který bude k vidění z Rybářské ulice a protilehlé náplavky.

„Český Krumlov má pro náš sport a umění nesmírný potenciál. Zveme proto všechny zájemce jak na soutěžní podívanou, tak na naše workshopy, kde veřejnosti ukážeme, co tato aktivita obnáší. Těšíme se také na viděnou při přednáškách v Prádelně, nebo na projekcích outdoorových filmů,“ zve na festival lezec a hlavní organizátor Michal Pírek ze skupiny Slack Show.

„Do budoucna bychom chtěli v rámci festivalu přilákat do Krumlova kromě slackline i cirkusové a varietní umělce, akrobaty, žongléry nebo piloty horkovzdušných balónů. Letní Letná v Praze je pro nás velkou inspirací, Krumlov si zaslouží moderní festival, který bude bavit a inspirovat všechny generace,“ dodává místostarosta.

Detailní program festivalu je k dispozici ZDE.

 

highline, zdroj: oKShighline, zdroj: oKShighline, zdroj: oKS

Pořadatelé a partneři

Pořadatelé: město Český KrumlovSlack Show
Generální partner města: Budějovický Budvar, n. p.
Hlavní partneři akce: ČEZ, a. s.Letiště Praha, a. s., CzechTourism - kudyznudy.czSlackshop.cz
Partneři akce: Národní památkový ústavJihočeský krajCroatia AirlinesJan HotelsCPI HotelsRed Bull

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: