aktualizováno 5. 10. 2011

Den plný prevence 2011 zahájení10. ročník soutěže se již podruhé konal dne 3. 10. 2011 v prostorách Střelnice Policie ČR  v Českém Krumlově.Den plný prevence 2011

aktualizováno 05.10.2011

 

 

Jedná se o je jednodenní terénní soutěž určená pro žáky základních škol a víceletých gymnázií, soutěž je členěna členěná podle věku soutěžících do čtyř kategorií z celého okresu Český Krumlov.  Soutěžní den zahájil starosta Českého Krumlova Dalibor Carda, který děti upozornil na důležitost takovýchto akcí. Díky velké spolupráci s Oblastním spolkem Českého červeného kříže (OS ČČK) Český Krumlov a s Policií ČR územním odborem Český Krumlov, územním odborem Jihočeského hasičského záchranného sboru Český Krumlov,  Armádou ČR, Vodní záchrannou službou, Městskou policií Český Krumlov, Lesní správou Český Krumlov, Správou CHKO Blanský les, K-centrem Český Krumlov, Ekocentrem Šípek a dalším organizacím se podařilo vytvořit trasy, na kterých si děti prověřily svou připravenost, dovednosti  a vyměnily cenné zkušenosti. Děti tak budou lépe připraveny na nenadálé situace, budou schopny poskytnout první pomoc a pomoct lidem v nouzi.

Celý průběh soutěže  na trati  zajišťuje cca 50 dobrovolníků  na místech rozhodčích, pořadatelů a figurantů.  Umělé vytvoření co nejreálnějších krizových situací přiblíží  dětem s čím vším se mohou ve svém životě setkat a jakým způsobem mají danou situaci řešit. Mnohdy jsou pak děti na tyto situace schopny reagovat lépe než mnozí dospělí.

 

.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: