aktualizováno 5. 11. 2014

Český Krumlov si připomene 25. výročí sametové revoluce

Aktualizace 5.11.2014

V letošním roce si připomínáme 25. výročí sametové revoluce a pádu železné opony. Město Český Krumlov připravilo společně s partnery soubor akcí k připomenutí tohoto významného výročí. Jejich vyvrcholením bude setkání nazvané "25 let SVOBODY", které se uskuteční na náměstí Svornosti v sobotu 15. listopadu 2014 od 17 hodin. Na pódiu se vystřídají krumlovští hudebníci, kteří hudbou doprovázeli lidová shromáždění na konci roku 1989. V jejich podání zazní písně Karla Kryla, Jarka Nohavici nebo Jaroslava Hutky. Chybět nebude Modlitba pro Martu, Jednou budem dál a další. Se speciálním programem na tomtéž místě vystoupí krumlovští rockeři Chlapi v sobě s dětským pěveckým sborem Medvíďata. Chlapi v sobě a dětský pěvecký sbor Medvíďata

Jan Vondrouš při natáčení dokumentuNa velké projekční ploše bude promítnut dokument "Sametový Krumlov - 25 let poté" sestavený z výpovědí a vzpomínek aktérů a účastníků tehdejších událostí. Z plátna promluví celkem 9 osobností, mezi nimi např. první demokratický starosta Českého Krumlova Jan Vondrouš, výtvarnice Vladimíra Konvalinková nebo tehdejší studentka Šárka Havlíková.

Hrají a zpívají:
Věra Studená, Otakar Votýpka, Luboš Hrdlička, Olyn Přecechtěl, Roman Špilínek, Karel Dvořák, Ivo Janoušek, Marek Borsányi, Tomáš Haymann, Miloš Valenta, Chlapi v sobě, Medvíďata.

Více na: www.ckrumlov.cz/25letsvobody

Organizátoři akce:
Město Český Krumlov, Městské divadlo Český Krumlov, Českokrumlovský rozvojový fond, Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov