aktualizováno 26. 8. 2020

Mezinárodní vojenské cvičení AMPLE STRIKE 2020

Od 31. srpna do 19. září 2020 se uskuteční na území ČR mezinárodní vojenské cvičení AMPLE STRIKE 2020.

Hlavními místy cvičení budou vojenský výcvikový prostor Boletice, letiště Bechyně, 22. základna vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou (22. zVrL), 21. základna taktického letectva Čáslav (21. zTL), 26. pluk velení, řízení a průzkumu Stará Boleslav (26. pVŘPz) a Správa letiště Pardubice. Přelety letecké techniky do vojenského prostoru budou prováděny z 22. zVrL a z 21. zTL.

Nejintenzivnější letové úsilí je plánováno v pracovních dnech od 7. září do 17. září 2020 v čase 9.00 hod. až 23.00 hod. Ve dnech pracovního klidu může dojít k přeletům letecké techniky mezi operačními prostory. Lety v nočních hodinách budou omezeny na minimum.

V regionech, kde se uskuteční cvičení, dojde k nárůstu počtu letů letecké techniky a pohybu pozemní techniky a osob, ze strany řídícího štábu cvičení však budou podniknuty všechny kroky k tomu, aby případný negativní dopad na obyvatelstvo byl co nejmenší.

Bližší informace o cvičení, včetně techniky a vzdušných prostorů, budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách www.lznamest.army.cz a na Facebooku 22. zVrL.

Kontakt

V případě jakýchkoliv dotazů nebo připomínek, kontaktujte Společné tiskové a informační středisko (JMIC), tel. +420 601 579 565, e-mail: amse.jmic@army.cz

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: