aktualizováno 13. 8. 2020

Český Krumlov prodlužuje prominutí poplatku za předzahrádky a reklamní zařízení až do konce roku

aktualizováno 13. 8. 2020

Ve snaze pomoci podnikatelům zmírnit dopady koronavirové krize a podpořit oživení ekonomické situace i v oblasti cestovního ruchu, obchodu a pohostinství prominulo město Český Krumlov již v dubnu poplatek za hostinské zahrádky a reklamní zařízení na dobu od začátku nouzového stavu až do konce srpna. Rada města začátkem srpna zhodnotila dosavadní přínos i odhad budoucího vývoje a rozhodla prodloužit prominutí poplatku do konce letošního roku. Jedná se totiž o jednoduchou, ale přitom velmi účinnou pomoc krumlovským podnikatelům v této nelehké době. Celková jejich úspora se dá odhadnout na několik milionů korun.

„Máme radost, že se poslední týdny do města opět vrátili turisté a těší nás to o to víc, že se jedná především o návštěvníky české a návštěvníky ze sousedních zemí. I vzhledem k pěknému počasí dávají většinou přednost posezení na venkovních předzahrádkách a snad to takto vydrží i v prvních podzimních měsících. Proto si myslíme, že prominutí tohoto poplatku až do konce roku je velmi užitečné a ze strany podnikatelů vítaný krok," uvádí starosta města Dalibor Carda.

Je třeba ovšem upozornit, že se v případě umístění předzahrádek či reklamního zařízení, i přes prominutí poplatku za ně, stále jedná o zábor veřejného prostranství, ke kterému je třeba souhlasu rady města, podnikatelé tak musí podat žádost o povolení předzahrádky na městský úřad.

„Je nutné mít radou města schválené tržní místo k danému účelu a v určitých obrysech. Následně je možné si požádat o zvláštní užívání komunikace podle zákona o pozemních komunikacích pro umístění předzahrádky či reklamního zařízení," uvedl vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Jan Sládek.

Kontakt


Zadané podmínce nevyhovuje žádný záznam.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: