aktualizováno 24. 4. 2020

Dubnové jednání zastupitelstva se bude konat za osobní přítomnosti zastupitelů

aktualizováno 24. 4. 2020

Klasický formát zasedání v jedné místnosti se připravuje na jednání českokrumlovského zastupitelstva, které se uskuteční 30. dubna 2020. Zastupitelé však budou muset mít mezi sebou dvoumetrové rozestupy. Veřejnost bude mít zajištěný oddělený prostor.

Pro konání jednání zastupitelstev v nouzovém stavu existují dvě varianty. S osobní přítomností zastupitelů, nebo prostřednictvím videokonference. Město Český Krumlov se rozhodlo jít standardní cestou prezenční účasti zastupitelů, kdy je ovšem třeba dodržet několik podmínek.

„V sále budou přítomni pouze zastupitelé, zapisovatelky, tajemník a vedoucí odboru, jehož bod se právě projednává. Z preventivních i technických důvodů je třeba, aby se jednání uskutečnilo v co nejmenším počtu lidí. Jednotliví účastníci budou mít mezi sebou dvoumetrové odstupy," vysvětluje starosta Dalibor Carda.

Město má také povinnost zajistit veřejnosti možnost vyjádřit se k projednávaným bodům zasedání zastupitelstva. Stávající zasedací místnost na městském úřadu však svojí velikostí neumožňuje účast všech zastupitelů a současně veřejnosti tak, aby bylo možné dodržet dvoumetrové odstupy.

„Pro veřejnost zřídíme zázemí v hlavní hale budovy úřadu. Je to vhodné řešení s dostatečným prostorem, kde budou moci občané sledovat přenos ze zastupitelstva a zároveň budou moci vznést na zastupitele dotaz přes video nástroje. Aktuálně řešíme technické zabezpečení celého jednání, od rozestavění míst, kamer, ozvučení, až po zajištění online přenosu," uvádí tajemník městského úřadu Radim Rouče.

Pro komfortnější průběh jednání apeluje město na veřejnost, aby své případné dotazy sdělila v předstihu kterémukoli zastupiteli, který je následně přednese na jednání.

Jednání zastupitelstva se uskuteční 30. dubna 2020 od 16.00 hodin v zasedací místnosti Městského úřadu Český Krumlov ve 3. patře, Kaplická 439. Více informací a odkaz na online přenos je k dispozici na www.ckrumlov.cz/zastupitelstvo.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: