aktualizováno 12. 3. 2020

Nouzový stav v Českém Krumlově

aktualizováno 12. 3. 2020

Vláda České republiky vyhlásila ve čtvrtek 12. března 2020 nouzový stav a na jeho základě rozhodla o několika omezujících opatřeních, jimiž bojuje proti šíření nového koronaviru. Dopady do života v Českém Krumlově jsou následující:

Zákaz akcí nad 30 osob (od pátku 13. března 6:00 hodin): zakazují se také divadelní, filmová a další kulturní představení, stejně tak sportovní, náboženské i další akce jako poutě či ochutnávky, a to jak veřejné, tak soukromé s účastí nad 30 lidí.

V Českém Krumlově během celého týdne docházelo k rušení akcí, o němž jsme vás spolu s jejich organizátory průběžně informovali. Bohoslužby se v Českém Krumlově budou konat nadále, ovšem v kostelích bude moci být přítomno maximálně 30 věřících.

Zákaz vstupu do restaurací ve večerních hodinách (od pátku 13. března 20:00 hodin): na základě rozhodnutí vlády by měly být počínaje zítřkem restaurace uzavřeny v době od 20:00 do 6:00.

Zákaz restaurací v nákupních centrech (od pátku 13. března 6:00 hodin): bude platit rovněž zákaz činnosti stravovacích služeb, které jsou umístěné v nákupních centrech s plochou větší než 5 tisíc metrů čtverečních.

Zákaz vstupu do posiloven, klubů a knihoven (od pátku 13. března 6:00 hodin): začne platit zákaz vstupu do posilovny, na koupaliště, do solárií, saun, wellness center, do hudebních a zábavních klubů, veřejných knihoven a galerií.

V souladu s rozhodnutím vlády jsou v Českém Krumlově od pátku 13. března 2020 uzavřena sportovní a kulturní zařízení, například zimní stadion, plavecký bazén, sportovní hala, posilovna Squash-Fitness, Museum fotoatelier Seidel, Kláštery Český Krumlov, městská knihovna, městské divadlo, kino Luna, a další. Městské infocentrum na náměstí Svornosti zůstává v omezené míře v provozu.

Vláda rovněž rozhodla o zákazu cestování českých občanů do koronavirem nejvíce postižených zemí (mimo jiné Německo a Rakousko) a naopak zakázala vstup obyvatelům těchto zemí do České republiky. Lidé, kteří se z postižených oblastí vrátí, budou povinně umístění do dvoutýdenní karantény.

Již dříve byly v Českém Krumlově uzavřeny základní, střední, vyšší odborné i vysoké školy, Rada města Český Krumlov rovněž rozhodla o uzavření všech sedmi mateřských škol, zřizovaných městem, a to od pondělí 16. března 2020. Toto rozhodnutí zůstává v platnosti. Uzavřena je rovněž Základní umělecká škola a Dům dětí a mládeže.

Městský úřad Český Krumlov zůstává v tuto chvíli v provozu.

Orgány krizového řízení města Český Krumlov situaci nepřetržitě monitorují a jsou připraveny reagovat na další vývoj situace. Sledujte sdělovací prostředky a webové stránky a facebookový profil města Český Krumlov, kde vás budeme během celé krizové situace o vývoji průběžně informovat.

Kontakt

Jméno
Odbor / odd.
Funkce
E-mail
Telefon
Slavomír  Čurda
Odbor / oddělení: OVV
Funkce: referent krizového řízení
E-mail: slavomir.curda@ckrumlov.cz
Telefon: 380 766 222

Po kliknutí na vybrané jméno se zobrazí kompletní informace o kontaktu.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: