aktualizováno 10. 3. 2020

Mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví: uzavření škol a zrušení společenských a sportovních akcí s účastí nad 100 osob 

aktualizováno 10. 3. 2020

Ministerstvo zdravotnictví vydalo 10. března 2020 mimořádná opatření v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem s označením SARS-CoV-2 v Evropě.

Předmětem opatření je zákaz vzdělávání na všech typech škol a zákaz pořádání hromadných akcí s předpokládanou návštěvností nad 100 osob ve stejný čas pro potřebu ochrany před výskytem a šířením onemocnění COVID-19. Hromadné vzdělávání a akce představují vyšší riziko přenosu onemocnění vzhledem k vysoké kumulaci osob ve vymezeném prostoru. 

Uzavření škol

Od 11. března 2020 budou uzavřeny základní, střední, vyšší odborné i vysoké školy. Omezení se netýká předškolního vzdělávání, tj. mateřské školy zůstávají v provozu. Opatření platí do odvolání. 

Celé znění opatření je k dispozici zde

Informace pro rodiče a školská (obdobná) zařízení

Pečujete o školáka ve věku do 10 let a musíte s ním od 11. března 2020 zůstat doma? Máte možnost požádat o ošetřovné, více informací na webových stránkách České správy sociálního zabezpečení

Zákaz společenských akcí nad 100 osob

Od 10. března 2020 od 18.00 hod. se zakazují divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, ochutnávky, trhy a veletrhy, a to jak veřejné, tak soukromé, s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob. Opatření platí do odvolání. 

Celé znění opatření zákazu pořádání akcí je k dispozici zde

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: