aktualizováno 13. 12. 2019

Komise Krumlov 2.0 bude navrhovat chytrá řešení

aktualizováno 13. 12. 2019

V návaznosti na Digitální strategii města, jež udává směr v zavádění moderních technologií pro efektivní správu a rozvoj města, vznikne k začátku nového roku na městském úřadu nový Odbor informatiky, který bude kromě správy a provozu informačních technologií zajišťovat také implementaci konceptu chytrého města.

Pro pravidelné vyhodnocování priorit a kontrolování postupu naplňování strategie zřídila rada města také komisi, která bude jejím poradním a zároveň řídícím a dohledovým orgánem právě v oblasti smart city. „Komise Krumlov 2.0, jak ji zkráceně nazýváme, se bude věnovat záměrům města týkajících se využívání moderních technologií, které povedou k řešení potřeb a problémů obyvatel, ke zefektivnění správy města a k podpoře ekonomického rozvoje, " uvádí Jan Lippl z oddělení ICT.

V komisi jsou zastoupeni jak zástupci města a městského úřadu, tak zástupci komerční sféry, vzdělávací instituce a další organizace. Předsedou komise byl jmenován místostarosta Josef Hermann, členy komise jsou tajemník městského úřadu Radim Rouče, vedoucí Odboru investic Petr Pešek, vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Jan Sládek, ředitel Českokrumlovského rozvojového fondu Petr Troják, jednatel Českokrumlovského rozvojového fondu David Šindelář, manažer destinační společnosti Český Krumlov Tourism Miroslav Březina, ředitel ZŠ T. G. Masaryka Josef Haláček, odborníci z oboru informačních technologií Lukáš Franta a Pavel Pešek a také Pavel Podruh, který se zabývá koncepcemi zdrojové soběstačnosti.

Další informace k digitálnímu Krumlovu jsou k dispozici na http://digi.ckrumlov.cz.

Kontakt

Jméno
Odbor / odd.
Funkce
E-mail
Telefon
Ing. Jan Lippl
Odbor / oddělení: oKT
Funkce: tajemník městského úřadu
E-mail: jan.lippl@ckrumlov.cz
Telefon: 380 766 333

Po kliknutí na vybrané jméno se zobrazí kompletní informace o kontaktu.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: