aktualizováno 3. 12. 2019

Andělský průvod s mikulášskou nadílkou

aktualizováno 3. 12. 2019

Český Krumlov se ve čtvrtek 5. prosince 2019 opět promění v město andělů. Andělský průvod vyjde v 17.00 hodin z Klášterního dvora, po cestě se můžete těšit na andělské tance, mikuláškou nadílku, rozdávání betlémského světla a hromadné focení andělů s režisérem Jiřím Strachem.

Město obdrželo informaci, že se večer chystá do centra také místní skupina masek Dragon Krampus. Tato iniciativa není součástí mikulášského programu a město není jejím organizátorem. „Obrací se na nás řada rodičů, kteří se obávají, že krampusové budou nepřiměřeně děsit děti, což pochopitelně vychází z jejich podstaty," uvádí místostarosta Ivo Janoušek a dodává: „Po jednáních s organizátorem krampus show došlo k dohodě, že začátek jejich aktivity je naplánován na 19.30 hodin v Dlouhé ulici a na náměstí Svornosti krampusové nedorazí dříve než ve 20.00 hodin."

Celá aktivita potrvá max. 1 hodinu. Celkem se bude jednat o pět osob v kostýmech, které se budou držet pohromadě a doprovázet je bude organizátor v civilu. Moderátor mikulášského programu na jejich aktivitu upozorní, aby zájemci mohli zůstat a ostatní byli informováni, že na náměstí nedorazí dříve než ve 20.00 hodin.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov