aktualizováno 2. 12. 2019

Slovo místostarosty Iva Janouška

Bc. Ivo Janoušek - místostarosta města Český KrumlovMilí Krumlováci, oslavy 30 let po sametu jsou za námi a já bych chtěl touto formou poděkovat celému organizačnímu týmu, pořadatelům, partnerům a dobrovolníkům, kteří se na přípravě i realizaci listopadových oslav svobody podíleli. Hojná návštěvnost všech koncertů, výstav, doprovodných akcí i nedělního setkání lidí dobré vůle na náměstí Svornosti mě utvrdila v tom, že to s tou svobodou a demokracií nemyslíme v Českém Krumlově ani po třiceti letech vůbec špatně.

V následujících týdnech a měsících bude pro městské zastupitelstvo jedním z hlavních témat v oblasti kultury budoucnost a fungování rozsáhlého areálu klášterů v době po konci některých omezení plynoucích z podmínek evropské dotace. Doba po udržitelnosti projektu otevírá celou řadu možností a příležitostí k dalšímu pozitivnímu rozvoji a zvýšení ekonomické soběstačnosti areálu, ale i rizik a nebezpečí z možné nevhodné komercionalizace tohoto výjimečného a historicky cenného komplexu.

Kláštery se během pár let provozu staly oblíbeným kulturním, vzdělávacím a společenským centrem, druhou nejnavštěvovanější památkou ve městě a místem, které hojně navštěvují Krumlováci. Nepřeberné množství kulturních akcí a programů, které v českokrumlovských klášterech se svými dětmi a blízkými navštěvujete, mě neustále upevňuje v přesvědčení, že tento projekt má smysl a pokud se nezmění jeho podstata a obsah, může sehrát zcela zásadní roli v budoucím rozvoji historického centra města.

Na závěr mi dovolte, abych vás pozval na bohatý adventní program, popřál vám klidné prožití Vánoc a vše dobré do nového roku 2020. Doufám, že se s mnohými z vás potkám na některé z prosincových akcí a s dětmi v již tradičním Andělském průvodu!

2. prosince 2019

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: