aktualizováno 8. 11. 2019

Veřejná sbírka „Vzpomínky válečných veteránů" pro Paměť národa

aktualizováno 8. 11. 2019

Připněte si vlčí mák jako symbol úcty k válečným veteránům. Podpoříte tím natáčení vzpomínek pro archiv Paměť národa.

Do sbírky můžete přispět od 1. do 14. listopadu 2019 na těchto místech v Českém Krumlově: městské divadlo, městská knihovna, Synagoga, Kláštery Český Krumlov, městský úřad, Museum Fotoateliér Seidel, knihkupectví Expedice, Infocentrum.

Výtěžek sbírky bude sloužit pro natáčení pamětí válečných veteránů, příslušníků třetího odboje a hrdinů 20. století, jejichž příběhy často neznají ani jejich nejbližší. Chceme jim takto vyjádřit úctu a zároveň nahrát jejich vzpomínky pro archiv Paměť národa. Dokud je čas.

Váleční veteráni byli ochotní položit své životy, aby mohli jiní žít. I dnes jsou váleční veteráni, vojáci nasazení v zahraničních misích. Brání ideu svobodného světa, pomáhají místním, zachraňují životy. Pomozte uchovat jejich příběhy. Je na nás, aby se na jejich příběhy nikdy nezapomnělo.

Více také na internetových stránkách www.denveteranu.cz.

sbírka „Vzpomínky válečných veteránů“

O projektu Paměť národa

Paměť národa je jednou z nejrozsáhlejších sbírek vzpomínek pamětníků v Evropě. Veřejnosti je přístupná online od roku 2008 jako databáze pamětníků, kteří byli přímými svědky událostí 20. století a zažili dva totalitní režimy - nacismus a komunismus. Příběhy pamětníků ukazují, jak tyto režimy ovlivňovaly životy jednotlivců, a umožňují nahlédnout jejich podstatu.

Paměť národa je přístupná pro všechny zájemce, registrované i neregistrované, pro studijní účely jako další pramen poznávání minulosti nebo pro poučení o naší historii.

Sbírku Paměť národa spravuje obecně prospěšná společnost Post Bellum (latinsky po válce), založená v roce 2001 novináři a historiky, kteří si uvědomili, jak podstatné je zaznamenat osobní vzpomínky na druhou světovou válku a komunismus.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: