aktualizováno 4. 11. 2019

Poznejte Český Krumlov v řeči map

aktualizováno 4. 11. 2019

Český Krumlov se letos poprvé připojí k Mezinárodnímu dni geografických informačních systémů - GIS Day. Osvětové akci, během níž specialisté na geografické informační systémy informují laickou veřejnost o tom, co je to GIS a jak ovlivňuje náš každodenní život.

Každoročně se v listopadu ve firmách, školách a dalších institucích po celém světě konají akce, díky nimž jsou tisíce dětí i dospělých informovány o přínosu geografie a počítačového zpracování geografických dat. Aktivita GIS Day vznikla v roce 1987 na podporu geografické gramotnosti na školách, v organizacích a v lidské komunitě obecně. Od té doby se těší stále větší oblibě a i v České republice si s třicítkou každoročně pořádaných akcí našel své pevné místo.

„V rámci GIS Day nabízíme základním školám v regionu bezplatný interaktivní výukový program na téma osvěty geografických informačních systémů, který je určen pro žáky 9. tříd," uvádí Štěpánka Kučerová z oddělení rozvoje a kontroly veřejných zakázek.

Vrcholem GIS Day bude prezentace na téma „Poznáváme naše město řečí map aneb povídání o Geoportále Český Krumlov". Beseda o veřejných datech města je určena široké veřejnosti a uskuteční se 12. listopadu od 16.30 hodin ve Velkém sále areálu Klášterů v Českém Krumlově.

Besedu povedou odborníci z českokrumlovského městského úřadu Zdeněk Moravec, správce GIS, a Miluše Dolanská, která se zabývá územně analytickými podklady města. „Představíme, jak mohou být mapy užitečné v každodenním životě a jak obyvatelé mohou být užiteční pro mapy," uvádí Zdeněk Moravec.

Akce v Českém Krumlově jsou realizovány Místní akční skupinou Blanský les - Netolicko o.p.s. ve spolupráci s městem Český Krumlov v rámci projektu MAP II - ORP Český Krumlov", reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008622, který je spolufinancován Evropskou unií.

Aktuality, pozvánky na semináře, kurzy a workshopy, nabídky možné spolupráce i termíny dalších akcí můžete sledovat na webových stránkách www.mapvzdelavani.cz.

Logo EU + MŠMT

Kontakt

Jméno
Odbor / odd.
Funkce
E-mail
Telefon
Moravec Zdeněk, Ing.
Odbor / oddělení: OIT
Funkce: referent - správce GIS
E-mail: zdenek.moravec@ckrumlov.cz
Telefon: 380 766 108
Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov