aktualizováno 14. 10. 2019

Třetí ročník participativního rozpočtu představuje projekty, které postupují do hlasování

aktualizováno 14. 10. 2019

Šestnáct z pětapadesáti návrhů, které obdržela krumlovská radnice v rámci třetího ročníku participativního rozpočtu, pokračuje do finálního výběru. O vítězných projektech, které se budou realizovat příští rok, rozhodnou obyvatelé v listopadovém hlasování.

Do třetího ročníku participativního rozpočtu, ve kterém předkládají sami obyvatelé města své nápady, čím vylepšit okolí svých domovů, přišlo padesát pět námětů v osmi městských částech. Z nich odborní konzultanti a zaměstnanci městského úřadu po projednání s předkladateli vybrali konečných šestnáct námětů, které postupují do hlasování.

Pro třetí ročník město navýšilo celkovou částku na jeden milion korun, který si rozdělí jednotlivé projekty. „Začínali jsme na půl milionu a s každým dalším ročníkem přidáváme do participativního rozpočtu více peněz. Objevují se zajímavé náměty, které můžeme realizovat dle představ obyvatel," uvádí starosta Dalibor Carda.

Projekty, mezi kterými bude moci veřejnost vybírat své favority, jsou zveřejněny na webových stránkách www.rozpocet.KrumlovSobe.cz. Zde jsou k dispozici i stručné anotace a mapa s označením míst pro případné realizace projektů. V mapě jsou uvedené i neúspěšné projekty s odůvodněním, proč do hlasovaní nemohly postoupit. „Nejčastěji se jedná o návrhy, které podstatně přesahují daný rozpočet, nebo nejsou realizovány na majetku města," vysvětluje koordinátorka projektu Radka Ondriášová.

Jedinou městskou částí, kde nebyl předložen projekt vhodný pro realizaci v roce 2020, je Vyšný. Alokovaná částka se tak pro tuto oblast přesouvá do příštího roku.

Aktuálně přichází prostor i pro samotné předkladatele. Je v jejich režii, aby motivovali sousedy k hlasování pro jejich konkrétní projekt.

Hlasování bude spuštěno elektronicky 1. listopadu a potrvá do 15. listopadu 2019.

Pravidla a podrobnější informace k participativnímu rozpočtu jsou k dispozici na www.rozpocet.KrumlovSobe.cz.

Rozdělení peněz pro jednotlivé části města

Území města bylo rozděleno do devíti částí, pro které pak byla z 1 000 000 korun vyčleněna konkrétní částka podle předem stanoveného klíče. Sestává z pevné částky, k níž je připočtena proměnná částka podle počtu obyvatel. Z participativního rozpočtu bylo vyčleněno centrum města, území městské památkové rezervace. Jeho rozvoj je dlouhodobě podporován prostřednictvím jiných zdrojů, např. programu regenerace městských památkových zón a rezervací.

Projekty k hlasování v jednotlivých městských lokalitách

Kontakt


Zadané podmínce nevyhovuje žádný záznam.

Jméno
Odbor / odd.
Funkce
E-mail
Telefon
Mgr. Petra Nestávalová
Odbor / oddělení: OKS
Funkce: manager PR – tisková mluvčí
E-mail: petra.nestavalova@ckrumlov.cz
Telefon: 380 766 121

Po kliknutí na vybrané jméno se zobrazí kompletní informace o kontaktu.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: