aktualizováno 2. 10. 2019

Úpravy parkování v zónách placeného stání

aktualizováno 2. 10. 2019

Dopravní režim v zónách placeného stání v Českém Krumlově se na přelomu září a října v některých lokalitách mírně upravuje. Město k úpravám přistoupilo na základě podnětů obyvatel, kteří apelovali na změny v režimu. Parkovací místa před domy měli totiž neustále obsazená auty turistů, kteří využívali bezplatného nočního stání.

Lepší organizaci dopravy a zajištění optimálního využití parkovacích kapacit pro obyvatele i návštěvníky očekává od upraveného režimu parkování město Český Krumlov. „Docházelo k tomu, že v zónách parkovali v noci turisté a blokovali místa pro rezidenty. Cílem nových úprav je uvolnit místa pro bydlící," vysvětluje místostarosta Josef Hermann. Město tak reaguje na požadavky obyvatel, kteří nemají kde zaparkovat, když se večer vrací z práce.

Aktuálně schválené změny dopravního režimu se týkají komunikací v zónách placeného stání, na nichž je provoz regulován parkovacími automaty, kdy dochází k úpravě časového nastavení platnosti těchto automatů v průběhu dne nebo i k úpravě kombinovaného režimu automatu a parkovacích karet.

Nařízením o placeném stání na komunikacích město zřídilo zóny placeného stání členěné do několika oblastí. V těchto oblastech lze organizovat parkování vozidel prostřednictvím parkovacích automatů či parkovacími kartami a tyto režimy kombinovat. Rezidentní kartu si mohou obyvatelé pořídit za 365 korun na rok.

Nový dopravní režim v zónách

Kaplická ulice pod školou - platnost parkovacího automatu bude prodloužena na celý den;

Linecká ulice u hotelu Gold - platnost parkovacího automatu bude prodloužena na celý den s tím, že držitelé parkovacích karet z dané oblasti jsou zde oprávněni parkovat od 18.00 do 8.00 hodin bez poplatku;

Pivovarská ulice - platnost parkovacího automatu bude prodloužena na celý den;

Parkoviště na Špičáku u kina včetně části na tř. Míru - platnost parkovacího automatu bude prodloužena na celý den s tím, že držitelé parkovacích karet z dané oblasti jsou oprávněni zde parkovat kdykoliv bez poplatku;

Plešivecká ulice - platnost parkovacího automatu bude prodloužena na celý den s tím, že držitelé parkovacích karet z dané oblasti jsou oprávněni zde parkovat kdykoliv bez poplatku;

Ulice T. G. Masaryka - v části před školou bude platnost parkovacího automatu zkrácena na dobu od 8.00 do 18.00 hodin a v další části ulice, kde platí smíšený režim, bude platnost parkovacího automatu zkrácena na dobu od 8.00 do 18.00 hodin s tím, že držitelé parkovacích karet jsou oprávněni v době platnosti automatu využívat tato parkovací místa bezplatně a v době od 18.00 do 8.00 hodin jsou místa vyhrazena pouze pro držitele parkovacích karet z dané oblasti;

Fialková ulice u plaveckého bazénu - platnost parkovacího automatu bude prodloužena na celý den s tím, že držitelé parkovacích karet z dané oblasti jsou oprávněni parkovat v části za plaveckým bazénem kdykoliv bez poplatku;

Objížďková ulice u čerpací stanice - platnost parkovacího automatu bude prodloužena na celý den. Zároveň zde dojde k úpravě ceníku parkovného: prvních 45 min. - 5 Kč, prvních 90 min. - 10 Kč, každá další hodina - 40 Kč.

„Zpoplatnění parkování u čerpací stanice se může zdát nepopulární, obyvatelé tu byli zvyklí parkovat zdarma večer a v neděli odpoledne, když šli do divadla. Nicméně náhradou za to je parkoviště na autobusovém nádraží, kde mohou odpoledne parkovat s bodovou kartou za dvě koruny na hodinu," dodává Josef Hermann.

Bodovou kartu mohou lidé zakoupit v Infocentru na náměstí Svornosti za 300 korun, přičemž 200 korun činí nabitý kredit. Kartu lze uplatnit na parkovištích P1, P2, P3 a P5, od 10.00 do 14.30 hodin je platný tarif 40 korun na hodinu, od 14.30 do 10.00 hodin platí zvýhodněný tarif 2 koruny na hodinu.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: