aktualizováno 2. 10. 2019

Českokrumlovští strážníci jezdí na elektrokoloběžkách

aktualizováno 2. 10. 2019

Městská policie Český Krumlov se snaží jít s dobou, která dává zelenou elektromobilitě a udržitelnosti. Do vozového parku proto k hybridním autům nyní přibyly i dvě elektrokoloběžky.

Na jaře letošního roku řešila Městská policie Český Krumlov personální podstav vyšší mobilitou strážníků, kdy bylo nutné zabezpečit rychlejší přesuny hlídky mezi jednotlivými částmi města. Jedním z důvodů bylo zavedení nového parkovacího systému zájezdových autobusů, kdy bylo potřeba zajistit, aby řidiči tento systém neobcházeli. Dalším důvodem byla skutečnost, že se město stalo terčem kapsářů z balkánských zemí, ke kterým se strážníci potřebovali dostat co nejrychlejším způsobem.

„První volba padla na elektrokola, nicméně po zkušenostech kolegů ze Slovenska, kde některé městské policie používají právě elektrokoloběžky, a navíc z jižních Čech, jsme se rozhodli pro ně," uvádí velitel českokrumlovské městské policie Jan Šítal, který dodává, že se strážníci na koloběžkách setkávají s velice pozitivními reakcemi občanů.

Strážníci mají k dispozici dvě elektrokoloběžky, které byly pořízeny dohromady za 115 tisíc korun. Na výrobě se podílely firmy z okolí Českého Krumlova, což usnadňuje servis, nebo případné opravy.

Elektromobilitu si městská policie pochvaluje. „Začátkem roku jsme obměnili dosluhující služební vozy za hybridní modely a po tři čtvrtě roce provozu nových aut hodnotíme toto rozhodnutí jako správné a přínosné," dodává Jan Šítal.

V ulicích historického města má využívání hybridů smysl hlavně z důvodu ekologie, tichého provozu, a především nízké spotřeby, která se ustálila na cca 5 litrech na 100 km.

Městská police ČK má k dispozici dvě elektrokoloběžky

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov