aktualizováno 2. 10. 2019

Českokrumlovští strážníci jezdí na elektrokoloběžkách

aktualizováno 2. 10. 2019

Městská policie Český Krumlov se snaží jít s dobou, která dává zelenou elektromobilitě a udržitelnosti. Do vozového parku proto k hybridním autům nyní přibyly i dvě elektrokoloběžky.

Na jaře letošního roku řešila Městská policie Český Krumlov personální podstav vyšší mobilitou strážníků, kdy bylo nutné zabezpečit rychlejší přesuny hlídky mezi jednotlivými částmi města. Jedním z důvodů bylo zavedení nového parkovacího systému zájezdových autobusů, kdy bylo potřeba zajistit, aby řidiči tento systém neobcházeli. Dalším důvodem byla skutečnost, že se město stalo terčem kapsářů z balkánských zemí, ke kterým se strážníci potřebovali dostat co nejrychlejším způsobem.

„První volba padla na elektrokola, nicméně po zkušenostech kolegů ze Slovenska, kde některé městské policie používají právě elektrokoloběžky, a navíc z jižních Čech, jsme se rozhodli pro ně," uvádí velitel českokrumlovské městské policie Jan Šítal, který dodává, že se strážníci na koloběžkách setkávají s velice pozitivními reakcemi občanů.

Strážníci mají k dispozici dvě elektrokoloběžky, které byly pořízeny dohromady za 115 tisíc korun. Na výrobě se podílely firmy z okolí Českého Krumlova, což usnadňuje servis, nebo případné opravy.

Elektromobilitu si městská policie pochvaluje. „Začátkem roku jsme obměnili dosluhující služební vozy za hybridní modely a po tři čtvrtě roce provozu nových aut hodnotíme toto rozhodnutí jako správné a přínosné," dodává Jan Šítal.

V ulicích historického města má využívání hybridů smysl hlavně z důvodu ekologie, tichého provozu, a především nízké spotřeby, která se ustálila na cca 5 litrech na 100 km.

Městská police ČK má k dispozici dvě elektrokoloběžky

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: