aktualizováno 10. 6. 2020

Smart autobusové zastávky v Českém Krumlově

aktualizováno 2.10.2019

Cílem projektu je prostřednicvím pořízení moderní informační technologie zvýšit atraktivitu veřejné dopravy, a tím zlepšit kvalitu života obyvatel ve městě. Realizací projektu dojde ke zvýšení atraktivity hromadné autobusové dopravy, což by mohlo mít v důsledku dopad na snížení intenzity individuální automobilové dopravy.

Logo Jihočeský kraj PNG

Projekt Smart autobusové zastávky v Českém Krumlově je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje.

O projektu

Název projektu: Smart autobusové zastávky v Českém Krumlově
Poskytovatel podpory: Jihočeský kraj / program Podpora chytrých měst a obcí
Investor projektu: město Český Krumlov
Místo realizace projektu: město Český Krumlov
Termín realizace projektu: 06 - 12/2019
Stav projektu: fáze udržitelnosti
Celkové výdaje projektu: 1 020 052 Kč (z toho dotace: 400 000 Kč)

Popis projektu

Obsahem projektu je pořízení a instalace tzv. elektronických zastávkových označníků (informačních sloupků) na vybrané autobusové zastávky na území města Český Krumlov (Špičák - v obou směrech, Železniční stanice, Plešivec sídliště a Sídliště Mír - směr do centra). Elektronické označníky umožní zobrazovat formou textu případně grafiky informace o jízdních řádech a při integraci se systémem realizovaným na nově zrekonstruovaném autobusovém nádraží i online informace o časech odjezdů či zpoždění jednotlivých spojů.

Vzhledem k minimální spotřebě elektrické energie, a tedy možnosti využití pro napájení solární energií z panelu, který je součástí sloupku, je navrhováno využít technologii tzv. elektronického inkoustu. Tato technologie pracuje s tzv. reflexním zobrazením, tedy využívá okolní osvětlení a na rozdíl od technologie LCD roste kontrast s intenzitou vnějšího osvětlení. V nočních hodinách jsou údaje „přisvícené“ vestavěnými LED. Řešení bude umožňovat vyžádat si zobrazené informace i v akustické podobě, což využijí nevidomí a slabozrací.

Kontakt

Jméno
Odbor / odd.
Funkce
E-mail
Telefon
Mgr.  Tereza Vondroušová
Odbor / oddělení: oSŘR
Funkce: referent - dotační projekty a kontrola veřejných zakázek
E-mail: tereza.vondrousova@ckrumlov.cz
Telefon: 380 766 705

Po kliknutí na vybrané jméno se zobrazí kompletní informace o kontaktu.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: