aktualizováno 15. 7. 2019

Kde a jak žádat o rybářský lístek

aktualizováno 15. 7. 2019

Se zahájením turistické sezóny přijíždí do jižních Čech také spousta zájemců o rybaření. Obzvláště na Lipně patří rybářský prut k výbavě mnoha návštěvníků. Při takovém lovu je osoba provádějící lov povinna mít u sebe rybářský lístek a povolenku k lovu.

Odbor životního prostředí a zemědělství proto shrnul všechny informace potřebné pro získání rybářského lístku. Informace, včetně německé a anglické verze, jsou k dispozici zde

Nejzásadnější věcí je, že rybářský lístek vydává občanům České republiky obecní úřad obce s pověřeným obecním úřadem, v jehož obvodu má žadatel o vydání rybářského lístku trvalý pobyt. V případě cizinců je to obec s pověřeným obecním úřadem, v jehož působnosti se cizinec zdržuje. V lokalitě vodní nádrže Lipno tak vydává rybářský lístek Městský úřad Horní Planá nebo Městský úřad Vyšší Brod.

Žádost o vydání rybářského lístku zabere pár minut, pokud se zájemce dostaví osobně, s osobním dokladem a rybářským lístkem nebo jiným osvědčením ze své země původu a zaplatí správní poplatek - pouze v hotovosti v českých korunách. Zajímavou nabídkou pro turisty je 30denní rybářský lístek, na který není nutné rybářské osvědčení.

Kontakt

Jméno
Odbor / odd.
Funkce
E-mail
Telefon
Luboš Bláha
Odbor / oddělení: OZP
Funkce: referent státní správy lesů, myslivosti a rybářství
E-mail: lubos.blaha@ckrumlov.cz
Telefon: 380 766 559

Po kliknutí na vybrané jméno se zobrazí kompletní informace o kontaktu.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: