aktualizováno 15. 7. 2019

Kde a jak žádat o rybářský lístek

aktualizováno 15. 7. 2019

Se zahájením turistické sezóny přijíždí do jižních Čech také spousta zájemců o rybaření. Obzvláště na Lipně patří rybářský prut k výbavě mnoha návštěvníků. Při takovém lovu je osoba provádějící lov povinna mít u sebe rybářský lístek a povolenku k lovu.

Odbor životního prostředí a zemědělství proto shrnul všechny informace potřebné pro získání rybářského lístku. Informace, včetně německé a anglické verze, jsou k dispozici zde

Nejzásadnější věcí je, že rybářský lístek vydává občanům České republiky obecní úřad obce s pověřeným obecním úřadem, v jehož obvodu má žadatel o vydání rybářského lístku trvalý pobyt. V případě cizinců je to obec s pověřeným obecním úřadem, v jehož působnosti se cizinec zdržuje. V lokalitě vodní nádrže Lipno tak vydává rybářský lístek Městský úřad Horní Planá nebo Městský úřad Vyšší Brod.

Žádost o vydání rybářského lístku zabere pár minut, pokud se zájemce dostaví osobně, s osobním dokladem a rybářským lístkem nebo jiným osvědčením ze své země původu a zaplatí správní poplatek - pouze v hotovosti v českých korunách. Zajímavou nabídkou pro turisty je 30denní rybářský lístek, na který není nutné rybářské osvědčení.

Kontakt

Jméno
Odbor / odd.
Funkce
E-mail
Telefon
Bláha Luboš
Odbor / oddělení: OZP
Funkce: referent státní správy lesů, myslivosti a rybářství
E-mail: lubos.blaha@ckrumlov.cz
Telefon: 380 766 559
Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov