aktualizováno 12. 7. 2019

Úprava doby nočního klidu

aktualizováno 12. 7. 2019

Zastupitelstvo schválilo v květnu změnu vyhlášky o době nočního klidu, jejíž úprava platí nově od začátku června do konce září.

Již od minulého roku byla v platnosti zkrácená doba nočního klidu v období od 15. června do 15. září, kdy byl začátek klidu posunut z 22. hodiny na 24. hodinu každý pátek, sobotu a den předcházející dnu pracovního klidu. Tento mimořádný režim nočního klidu platí i ve dnech, kdy se koná jarní slavnost Kouzelný Krumlov, Slavnosti pětilisté růže, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov a Svatováclavské slavnosti.

Nová úprava vyhlášky rozšiřuje období od 1. června do 30. září. "Od pořadatelů kulturních akcí jsme zaznamenali řadu žádostí o posunutí doby nočního klidu z důvodu konání koncertů a jiných představení, která utvářejí společenský život ve městě. Protože obecně závazná vyhláška neumožňuje povolení výjimek, museli jsme návrh na změnu vyhlášky zaslat k posouzení Ministerstvu vnitra. Ministerstvo pak konstatovalo, že návrh není v rozporu se zákonem," uvádí starosta Dalibor Carda.

Termín od počátku června souvisí nejen s rozšířením možností pořádání koncertů, ale i s provozem Otáčivého hlediště, které začíná v tomto období s veřejnými zkouškami svých představení. Na konec září se zase koncentruje většina akcí k 28. září, tj. ke Dni české státnosti.

Úprava doby nočního klidu se vztahuje na celé území města.

Související odkazy

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: