aktualizováno 10. 7. 2019

Nové molo a trampolína u Hornobránského rybníka děti baví

aktualizováno 10. 7. 2019

Také v letošní sezóně pokračuje město Český Krumlov s revitalizací areálu Hornobránského rybníka, který je v létě vyhledávaným místem odpočinku mnoha Krumlováků.

Na začátku července městská společnost PRO-SPORT ČK nechala ukotvit uprostřed rybníka plovoucí molo s žebříky. Plocha 5 x 5 metrů slouží plavcům slouží jako ostrůvek pro skákání nebo relaxaci.

Vodní molo se skládá z bloků, jejichž nosnost je 325 kg na jeden metr čtvereční, celková nosnost mola je tak osm tun. Materiál, z něhož jsou základní díly vyrobeny, je antikorozní, antioxidační, šetrný k životními prostředí, vodním rostlinám i živočichům. Je zcela recyklovatelný. Délka životnosti plovoucího mola je 15 až 20 let. Na zimní sezónu se z rybníka odstraní a uskladní. Molo město pořídilo za 164 tisíc korun.

Druhou novinkou, která těší zejména nejmenší návštěvníky, je vzduchová trampolína. Atraktivní herní prvek je ale magnetem pro všechny věkové skupiny a ze skákání jsou nadšení děti i dospělí.

Trampolína je konstruovaná s maximálním ohledem na bezpečnost a splňuje nejpřísnější evropské bezpečnostní normy. Polštáře jsou nízko nad zemí a nemají žádné ostré rohy, nebo boční hrany, ze kterých by hrozil pád. Z důvodu bezpečnosti se na trampolínu nesmí v botách.

U pláže byla instalována trampolína o rozloze 9,5 x 6 metrů za 168 tisíc korun.

Fotogalerie

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov