aktualizováno 28. 6. 2019

Městský úřad rozšiřuje online rezervace schůzek na matriku a další oddělení

aktualizováno 28. 6. 2019

Občany oblíbené a využívané online rezervace termínů na Městském úřadu v Českém Krumlově se rozšiřují o další agendy. Od 1. července 2019 přidává úřad do systému matriku, službu Czech POINT, evidenci obyvatel a agendu živnostenského úřadu.

Vyřídit rodný list, trvalý pobyt, nebo ověřit podpis je na Městském úřadu v Českém Krumlově zase o něco komfortnější. Klienti si mohou od začátku července na vybraných odděleních sjednat online schůzku na přesný čas. Budou tak mít jistotu, že úředník v daný termín bude připraven řešit jejich záležitosti. 

„Na základě velmi dobře fungujícího objednávkového systému pro vyřízení dopravních záležitostí, občanských průkazů a cestovních dokladů přicházíme s novou službou rezervace termínů na dalších pracovištích úřadu. Občané si mohou zarezervovat datum a čas pro vyřízení svých záležitostí na matrice, zde se jedná o čtyři agendy - uzavření manželství, narození, určení otcovství, úmrtí. Dále si mohou vyblokovat termín na oddělení evidence obyvatel, službě Czech POINT a na živnostenském úřadu, zde se jedná o registraci podnikatelů a ověřování podpisů a listin," vyjmenovává přidané agendy tajemník městského úřadu Radim Rouče.

Rezervaci si klienti vytvoří na www.ckrumlov.cz/schuzka, kde jsou k dispozici volné termíny na 40 dní dopředu, minimální čas pro provedení rezervace před schůzkou je 48 hodin. Pilotně jsou nastavené k rezervaci pondělí a středy, kde se lze objednat vždy na celou hodinu.

„Klient si vybere oddělení, termín, vyplní kontaktní údaje a rezervuje daný čas. Obdrží potvrzovací e-mail prostřednictvím kterého může rezervaci spravovat, změnit datum, či ji zcela zrušit. Úředníkovi vykonávajícímu danou agendu přijde taktéž informační e-mail a zároveň se mu termín zapíše do kalendáře," vysvětluje Jan Lippl z oddělení ICT.

Objednávkový systém plánuje městský úřad dál rozšiřovat. „Do budoucna chystáme přidat úřední dny a také další oddělení, budeme proto rádi za případné náměty občanů, které povedou ke zlepšení aplikace," dodává Radim Rouče.

Spuštění služby je jednou z aktivit naplňování Digitální strategie, která si klade za cíl mimo jiné zlepšovat služby poskytované občanům. Výhodou nového systému je také to, že nezasáhl do městského rozpočtu, neboť byl vytvořen s využitím stávajících nástrojů a licencí, tedy bez nákladů navíc. 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: