aktualizováno 17. 6. 2019

Informace o Slavnostech pětilisté růže pro obyvatele a podnikatele

aktualizace 17. 6. 2019

Ve dnech 21. - 23. 6. 2019 proběhne v Českém Krumlově 33. ročník Slavností pětilisté růže, jež pořádá město Český Krumlov, Městské divadlo Český Krumlov a Českokrumlovský rozvojový fond.

DŮLEŽITÉ

• vstupné na akci bude uplatněno v pátek a v sobotu
• v pátek, sobotu a neděli bude uplatněna uzávěra města pro vjezd vozidel do centra města (viz dále)
• letos jsou opět vydávány NÁRAMKOVÉ VSTUPENKY, umožňující rychlejší kontrolu a odbavení u vchodu do města. Vstupenky jsou vyrobeny z odolného materiálu, který umožňuje bezproblémové vícedenní používání
• občané vnitřního města i pracující ve dnech slavností v prostoru záboru veřejného prostranství se musí prokázat vstupenkou při průchodu kontrolními místy (viz dále)
• více informací a program akce najdete na www.slavnostipetilisteruze.eunebo www.ckrumlov.info/slavnosti

ZÁBOR VEŘEJNÉHO PROSTRANSTVÍ a VSTUPNÉ NA AKCI

V letošním roce je vstupné vybíráno na území vnitřního města na základě pravomocného rozhodnutí Rady města Český Krumlov. Jedná se o ulice Horní, Kostelní, nádvoří Prelatury, Parkán, Masná, Šatlavská, Radniční, náměstí Svornosti, Nové město, Formanská, Latrán - od Červené brány, Klášterní dvůr, Klášterní, Zámecké schody, Kájovská, Na Louži, Hradební ulice, navigace podél řeky v Hradební ulici, ulice Široká včetně Ostrova, Panská, Panenská, Soukenická, Dlouhá, prostor za hotelem Dvořák k ul. Radniční, Linecká - od Benešova mostu, Městský park.

VSTUPNÉ pro obyvatele vnitřního města

Osobám s trvalým bydlištěm na území záboru veřejného prostranství budou doručeny volné vstupenky. Jako podklad pro vydání volných vstupenek používáme výstup z evidence obyvatel (pouze jména a adresy) dle trvalého bydliště. Proto ti, kteří nemají trvalé bydliště v místech záboru a trvale bydlící cizinci, volné vstupenky neobdrží. V tomto případě se můžete obrátit ve dnech od 12. do 20. června na tel.: 380 727 365 nebo 380 711 775 nebo osobně každý všední den v časech 8.00-11.00 a 12.00-15.30 hodin v kanceláři divadla v 1. patře. Tuto vstupenku je nutno nosit v pátek i sobotu, kdy je vybíráno vstupné na akci.

VSTUPNÉ pro obyvatele města Český Krumlov

Obyvatelům Českého Krumlova poskytujeme zvýhodněnou vstupenku na celé slavnosti za 100 Kč. Tyto vstupenky lze zakoupit pouze v předprodeji (viz kontakty dále), a to do pátku 21. 6. do 14.00 hodin. Při koupi vstupenek musíte věrohodně prokázat trvalé bydliště v Českém Krumlově. Maximální počet vydaných vstupenek je 5 ks. Tuto vstupenku je nutno nosit v pátek i sobotu, kdy je vybíráno vstupné na akci. Na branách do města ve dnech slavností již tyto vstupenky zakoupit nelze!

VSTUPNÉ pro podnikatele a jejich zaměstnance s provozovnou v centru města

Pro provozovny na území záboru jsme připravili opět volné neprodejné vstupenky pro zaměstnance, kteří budou ve dnech slavností v zaměstnání. Tuto vstupenku je nutné nosit v pátek i v sobotu, kdy je vybíráno vstupné na akci. Vstupenky si můžete vyzvednout od 12. do 20. 6. každý všední den v časech 8.00-11.00 a 12.00-15.30 hodin v kanceláři divadla v 1. patře. Vzhledem k nutnosti průkazné evidence požadujeme potvrzený jmenný seznam zaměstnanců, kteří jsou v pracovněprávním vztahu a budou ve dnech slavností v zaměstnání. Vzhledem k zneužívání tohoto systému byla pravidla vydávání volných vstupenek zpřísněna, děkujeme vám za pochopení a spolupráci. Pro usnadnění jsme vytvořili formulář, který bude dodán do poštovních schránek, nebo je k vyzvednutí v kanceláři divadla, případně je možné ho zaslat v elektronické podobě. Telefonické dotazy zodpoví Simona Trojanová na tel. 380 727 365, nebo 725 545 124.

VSTUPNÉ pro návštěvníky akce, ubytované ve městě a organizované skupiny

Všichni návštěvníci akce, tj. i návštěvníci ubytovaní v ubytovacích zařízeních v historickém centru města, jsou povinni uhradit vstupné. Prosíme vás, abyste své obchodní partnery a klienty upozornili na fakt, že v pátek 21. a v sobotu 22. 6. bude vstup do města možný pouze s platnou vstupenkou, abychom společně předešli případným nedorozuměním. Děkujeme!

  • jednodenní vstupné: pátek - dospělí 200 Kč (9 EUR), sobota - dospělí 300 Kč (13 EUR)
  • dvoudenní vstupné (permanentní vstupenka): dospělí 300 Kč (13 EUR), studenti 150 Kč (7 EUR) - pro držitele ISIC, ITIC karet, děti do 15 let 75 Kč (3 EUR)
  • organizované skupiny, hromadné objednávky 250 Kč (11 EUR) - pro skupiny nad 10 osob na základě písemné objednávky
  • vstup zdarma: děti do 10 let, návštěvníci v autentických historických kostýmech (gotika, renesance), držitelé ZTP a ZTP/P

Vstupenky jsou v již v předprodeji v níže uvedených předprodejích. Vstupenky vám též rádi zašleme na dobírku, nebo připravíme k osobnímu vyzvednutí. Objednávky můžete zasílat elektronicky na vstupenky@divadlock.cz, nebo se obrátit na níže uvedené předprodeje.

POJIŠTĚNÍ AKCE

Vzhledem k velké návštěvnosti mají pořadatelé akce sjednáno úrazové pojištění návštěvníků a pojištění odpovědnosti za škody. V případě nutnosti neprodleně kontaktujte ředitele Městského divadla Český Krumlov na tel.: 602 331 162, nebo elektronickou poštou na adresu info@divadlock.cz

PARKOVÁNÍ A VJEZD DO MĚSTA

Město bude uzavřeno pro vjezd motorových vozidel v pátek 21. 6. od 12.00 hodin do 24.00 hodin. V sobotu 22. 6. bude město uzavřeno pro vjezd motorových vozidel od 8.00 do 1.00 hodin, zásobování bude možné nejpozději do 9.00 hodin. Hlavní historický průvod projde městem v sobotu v 15.00 hodin. V neděli 23. 6. bude omezen průjezd městem od 10.00 do 16.00 hodin. V nejnutnějších případech kontaktujte naše informační středisko na tel.: 380 727 369, nebo 702 217 526.

HUDEBNÍ PRODUKCE

V případě, že máte zájem obohatit program slavností pro své hosty jakoukoliv hudební produkcí ve vašem zařízení, žádáme vás o respektování programu Slavností pětilisté růže. Konkrétně pak žádáme, abyste se vyhnuli hlasitým hudebním produkcím v exteriérech, které negativně ovlivňují probíhající produkce v rámci hlavního programu a dodržovali platné vyhlášky města. Budeme velice rádi, budete-li své záměry konzultovat s námi, abychom si dohodli konkrétní podmínky a časy k oboustranné spokojenosti.

SLAVNOSTNÍ OHŇOSTROJ

Upozorňujeme na konání slavnostního ohňostroje, a to v sobotu 22. 6. od 24.00 hodin. Patnáctiminutový ohňostroj bude odpálen z jižních zámeckých teras a za objektem zámku z prostoru u Chvalšinského potoka.

INFOSERVIS VE DNECH SLAVNOSTÍ

V případě jakýchkoli problémů či dotazů se můžete kdykoli obrátit na pracovníky Městského divadla, tel.: 380 727 369 a 702 217 526, na kterých je ve dnech slavností stálá informační služba. Do pátku 21. 6. a opět po skončení slavností můžete informace získat na tel.: 380 711 775.

PŘEDPRODEJ

  • INFOCENTRUM Český Krumlov, náměstí Svornosti 2, tel.: 380 704 622-3, e-mail: info@ckrumlov.info, www.ckrumlov.cz/info
  • ZÁMECKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM, Zámek 57, 1. nádvoří, tel.: 380 725 110, 380 725 119, e-mail: info@visitceskykrumlov.cz
  • MĚSTSKÉ DIVADLO ČESKÝ KRUMLOV, Horní Brána 2, tel. 380 711 775, 702 217 526 e-mail: vstupenky@divadlock.cz, www.divadlo.ckrumlov.cz

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: