aktualizováno 7. 5. 2019

Mezinárodní cvičení DARK BLADE 2019

aktualizováno 7. 5. 2019

Od 9. května do 3. června 2019 se uskuteční na území ČR mezinárodní vojenské cvičení DARK BLADE 2019.

Hlavními místy cvičení budou 22. základna vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou (22. zVrL), vojenské prostory Boletice, Libavá, Březina a posádka Bechyně. Přelety letecké techniky do těchto prostorů budou prováděny z 22. zVrL.

Nejintenzivnější letové úsilí je plánováno v pracovních dnech od 20. do 31. května 2019 v čase od 9.00 do 23.00 hodin. Ve dnech pracovního klidu může dojít k přeletům letecké techniky mezi operačními prostory. Lety v nočních hodinách budou omezeny na minimum.

V důsledku cvičení dojde v okolí cvičení k nárůstu počtu letů letecké techniky a pohybu pozemní techniky na komunikacích. Organizátoři podnikají kroky k tomu, aby případný negativní vliv na obyvatelstvo byl co nejmenší. 

Bližší informace o cvičení, včetně techniky a vzdušných prostorů, budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách www.lznamest.army.cz a na Facebooku

Kontakt

V případě dotazů nebo připomínek kontaktujte tiskové a informační středisko na tel: +420 606 640 040, e-mail: mediadarkblade@army.cz.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: