aktualizováno 30. 4. 2019

Nové investice do rekonstrukcí veřejných prostranství i úprav dětských hřišť

aktualizováno 30. 4. 2019

Zastupitelstvo města schválilo rozpočtovou změnu, kterou zvýšilo rozpočtové výdaje o dalších 25 milionů korun.

Rozpočet na tento rok byl připravován a projednáván v prosinci minulého roku, kdy se předpokládalo, že v roce 2019 bude město muset splatit dvacetimilionový kontokorentní úvěr, jehož čerpání bylo rozpočtováno na konec roku 2018. Jelikož ale k čerpání tohoto úvěru nakonec vůbec nedošlo, není zapotřebí zdrojů na jeho splacení a ty je možné využít pro jiné účely. Zbývajících 4,8 milionu je očekávané vyšší plnění daňových příjmů, než bylo rozpočtováno pro letošní rok.

Město bude z těchto prostředků realizovat zejména další investiční akce, jako jsou rekonstrukce komunikací, parkovacích míst, chodníků a veřejných prostranství. „Mezi klíčové investice patří revitalizace náměstíčka Za Nádražím, na jejímž návrhu se v loňském roce podíleli sami obyvatelé. V rozpočtu je na tuto akci připraveno přes čtyři miliony korun," uvádí místostarosta Josef Hermann.

Přes tři miliony korun je vyčleněno na realizaci druhé etapy parkovacích ploch U Zelené ratolesti na Plešivci, téměř jeden milion korun půjde na rekonstrukci chodníků mezi třídou Míru a ul. Zahradní a za jeden a půl milionu korun se opraví parkovací místa v ul. Vyšehradská.

Jeden milion korun je určený na zkvalitnění venkovních ploch pro volnočasové aktivity dětí, dospělých i seniorů, zejména na dětském hřišti na sídlišti Špičák, senior fitness v rekreační zóně na Horní Bráně, workoutové fitness na sídlišti Plešivec a rozšíření dětského hřiště na sídlišti Vyšný.

„Částečných oprav se dočká i plavecký bazén, na který jsou v rozpočtu vyčleněny dva miliony korun, další více jak tři miliony korun jsou určeny pro školské budovy, konkrétně na vybudování plynové kotelny a ústředního topení v MŠ Za Soudem a výměnu oken v MŠ Plešivec 279," doplňuje místostarosta Josef Hermann.

Po pozitivních odezvách na podzemní kontejnery v centru chce město další finance vložit do jejich rozšíření. Konkrétně se jedná o navýšení počtu polozapuštěných kontejnerů v Linecké ulici.

Další peníze půjdou na rekonstrukci sociálního zařízení v areálu Služeb města Český Krumlov v Domoradicích, či zpevnění plochy pod kontejnery na odpad.

Touto změnou tak zastupitelstvo města navýšilo výdaje kapitálového rozpočtu, tj. výdaje na investice, na 150 milionů korun.

 

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: