aktualizováno 30. 4. 2019

Výměna oken na ZŠ T. G. Masaryka

aktualizováno 30. 4. 2019

Město Český Krumlov v dubnu zahájilo stavební práce projektu, na nějž získalo finanční podporu z Operačního programu Životní prostředí.

Projekt řeší výměnu stávajících oken a repasi stávajících dveří budovy Základní školy T. G. Masaryka. Realizovaná stavební opatření povedou k úspoře výdajů za vytápění a snížení emisí skleníkových plynů.

Stavební práce budou dokončeny na podzim tohoto roku. Předpokládané výdaje projektu jsou ve výši necelých třiadvaceti milionů korun, z toho dotace činí přibližně šest milionů.

Objekt základní školy se nachází v části ochranného pásma Městské památkové rezervace Český Krumlov. Budova školy byla postavena v letech 1927-1929 na základě projektu architekta Karla Pecánka z roku 1926. Jedná se o významnou památku prvorepublikové architektonické tvorby s typickými atributy moderní architektury první čtvrtiny 20. století.

Více informací o investiční akci naleznete zde.

logo_OPŽP_MŽP

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: