aktualizováno 11. 4. 2019

Nová aplikace umožňuje Krumlovákům navrhovat pěší a cyklotrasy

aktualizováno 11. 4. 2019

Po nedávném uvedení interaktivní mapy, která zobrazuje úseky plánované cyklostezky, přichází Český Krumlov s další webovou aplikací, tentokrát se jedná o sběr nápadů obyvatel pro další možné pěší a cyklotrasy ve městě.

Český Krumlov usiluje o to, aby se město stalo pro cyklisty a chodce bezpečnějším a sjízdnějším. Radnice v návaznosti na vybudování plánovaných cyklostezek ve městě podniká další kroky, aby obyvatelé mohli lépe a komfortněji využívat pěší a cyklotrasy. Aktuálně je veřejnosti k dispozici nová webová aplikace, kam mohou obyvatelé zasílat své návrhy a tipy pro další případné vedení pěších a cyklotras.

„Pokud obyvatelé ví o nějaké pěší či cyklotrase, která by jim usnadnila pohyb po městě, případně takovou trasu již užívají, ale není třeba zcela schůdná, či sjízdná a bylo by užitečné ji vylepšit, tak budeme rádi za každý jejich námět," uvádí místostarosta Josef Hermann. Náměty se mohou také týkat například přemostění vodních toků pro zkrácení pěších a cyklotras.

Návrhy mohou obyvatelé zasílat prostřednictvím stručného formuláře, který je k dispozici na geoportálu města (geoportal.ckrumlov.cz). Návrh se zobrazí v mapě a bude zaznamenán pro analytické potřeby. „Návrh nemusí automaticky znamenat jeho realizaci, ale každým podnětem se budeme pečlivě zabývat. Chceme vyhovět požadavkům obyvatel, ale zároveň je třeba pracovat koncepčně v souladu s územním plánováním," dodává místostarosta.

Mapová aplikace vznikla v návaznosti na Strategický a Akční plán města, kdy vzešel ze strany občanů zájem o navržení a doplnění nových cyklotras, přemostění vodních toků a úpravu stávajících tras.

Aplikace

Aplikace je dostupná na geoportal.ckrumlov.cz nebo na https://arcg.is/15109f.

 

Kontakt

Jméno
Odbor / odd.
Funkce
E-mail
Telefon
Ing. Zdeněk Moravec
Odbor / oddělení: OIT
Funkce: datový analytik, správce GIS
E-mail: zdenek.moravec@ckrumlov.cz
Telefon: 380 766 108

Po kliknutí na vybrané jméno se zobrazí kompletní informace o kontaktu.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: