aktualizováno 1. 3. 2019

Český Krumlov se připojuje ke kampani Do práce na kole

aktualizováno 1. 3. 2019

Přilákat obyvatele měst k využití kola, běhu nebo chůze při cestě do zaměstnání. To je cílem celostátní akce Do práce na kole, která se koná tradičně po celý květen. Do letošního 9. ročníku se také poprvé zapojuje i Český Krumlov, pro jehož účastníky to bude skutečně výzva vzhledem ke kopcovitému terénu ve městě.

Do práce na kole je celostátní soutěž, která chce motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo či jinou bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Pokud lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, náladu nebo vztahy s kolegy, ale přispějí i k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu.

V loňském 8. ročníku přijalo výzvu více než 30 měst, konkrétně se zapojilo 16 347 zaměstnanců z 1 838 firem a institucí. Letos se prvně soutěže zúčastní i Český Krumlov. „Věříme, že i v tomto kopcovitém terénu se najde spousta účastníků, kteří s nadšením budou zdolávat kilometry, utužovat zdraví a přispívat k lepšímu životnímu prostředí," uvádí místostarosta Martin Hák.

Do práce na kole je týmová výzva pro každého, kdo sestaví tým o 2-5 členech a pravidelně spolu s kolegy dojíždí během května do práce na kole nebo chodí pěšky či běhá. V rámci soutěže se účastníci mohou zapojit do několika soutěžních kategorií zaměřených na pravidelnost, počet ujetých kilometrů a vytrvalost. Na nejlepší účastníky čeká řada zajímavých cen.

Zaměstnavatelé mohou bojovat o titul „Cyklozaměstnavatel roku". Smyslem kampaně je totiž také přesvědčit zaměstnavatele, aby svým na kole dojíždějícím zaměstnancům vytvořili potřebné zázemí (stojany, sprchy, šatny apod). Do výzvy se zapojí i českokrumlovský městský úřad. „Mnoho našich kolegů do práce dojíždí na kole, pro další je to motivace a v některých se probudila i soutěživost, úřednický tým jsme tak složili velmi snadno," dodává tajemník úřadu Radim Rouče.

Jak se zapojit

Přihlásit se do 9. ročníku květnové výzvy Do práce na kole se mohou účastníci od 1. března 2019 na webu www.dopracenakole.cz. Během celého března pak platí nejvýhodnější registrace za 290 korun na jednotlivce. Účastníci obdrží tričko a přístup do aplikace, která bude evidovat jejich výkon. Účastníci si mohou vyměňovat své dojmy na facebookové skupině Do práce na kole - Český Krumlov.

Organizátorem kampaně je spolek Auto*Mat, z.s., který prosazuje lepší prostředí pro kvalitní život ve městě. Podporuje veřejnou, pěší a cyklistickou dopravu i rozumné používání aut. Přináší inspiraci z evropských metropolí a aktivizuje lidi k pozitivní proměně ulic i veřejného prostoru. Pořadatel Auto*Mat také obstarává financování celého projektu.

Kontakt


Zadané podmínce nevyhovuje žádný záznam.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: