aktualizováno 23. 1. 2019

Městská policie Český Krumlov má nové hybridní vozy

aktualizováno 23. 1. 2019

Ekologické a ekonomicky výhodnější modely aut má nyní k dispozici krumlovská městská policie, která obměnila vozový park.

Českokrumlovská městská policie vyměnila služební vozy po šesti letech. V návaznosti na současné tendence snižování zatížení životního prostředí pořídila dva hybridní automobily Toyota C-HR.

Hybridní vozidla jsou koncipována tak, že se sama dobíjejí, např. jízdou z kopce, rekuperací při brzdění nebo přebytkem výkonu spalovacího motoru. Pro účely jízdy ve městě mají také nízkou spotřebu paliva do 5 litrů na 100 km. Jde o čistý full hybridní pohon bez nutnosti nabíjení ze zásuvky.

Při výběru město cílilo na šetrnost k prostředí a nízkou spotřebu, která je u nových vozů poloviční než v předchozích autech. V centru jezdí auta pouze na elektrickou energii, což je ohleduplné k obyvatelům a návštěvníkům a zároveň ekologické a hospodárné.

„Pořízením hybridů chceme také jít příkladem ostatním provozovatelům různých dopravních služeb, kteří používají motorová vozidla k jízdě do centra Českého Krumlova," uvedl velitel krumlovské městské policie Jan Šítal.

Vozidla v současné době prochází úpravou, která zahrnuje vybavení vysílačkami a modulem GPS, instalaci výstražného zařízení a polepy karoserie podle vyhlášky ministerstva vnitra.

Základní pořizovací cena vozidel je 634 000 Kč. Město Český Krumlov dostalo slevu na každé vozidlo 89 000 Kč a dotace z ministerstva životního prostředí na jedno auto činí 50 000 Kč. Celkově se tak cena za jedno vozidlo dostala na 495 000 Kč.

Logo MŽP - Státní fond ŽP ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na zákaldě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Více informací o Národním programu Životního prostředí je k dispozici na www.mzp.cz nebo na www.sfzp.cz.

 

Hybridní vůz MP

Hybridní vůz MP

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: