aktualizováno 2. 1. 2019

Startují nominace do třetího ročníku výzvy Žena Českokrumlovska

aktualizováno 2. 1. 2018

Do konce února může veřejnost zasílat tipy na výjimečné ženy z regionu Český Krumlov. Hledají se ženy, které kromě rodiny a práce zvládají ještě něco navíc. Znáte je? Nominujte je!

Kdo má být Žena Českokrumlovska? Žena z Českého Krumlova a okolí, která kromě své rodiny a práce zvládá i něco navíc - ať už v kultuře, vědě, pedagogické či sociální činnosti, k veřejnosti či k jedinci. Kromě vítězek minulých ročníků se mohou nominace opakovat. Svůj tip mohou lidé zasílat od začátku ledna až do 28. února 2019 prostřednictvím elektronického formuláře.

Loňskou vítězkou se stala Alena Nováková z Chlumu u Křemže, která byla v užší nominaci již podruhé. „Při vyhlášení výhry jsem měla největší radost z toho, že můj manžel mohl být u toho se mnou, protože vše zvládám především díky jeho vydané podpoře," komentovala vítězka své prvenství. V roce 2017 přišlo do výzvy 18 nominací, v roce 2018 jich bylo už 28.

Nad výzvou převzal i letos záštitu Dalibor Carda, starosta města Český Krumlov, který je také porotcem soutěže. Nově v porotě zasedne i vítězka loňského ročníku Alena Nováková: „Už jako nominovaná jsem měla možnost seznámit se s výjimečnými ženami, které se dostaly do užší pětice, a jako porotce se tedy nejvíce těším na další zajímavé a inspirativní ženy, které budou nominovány."

Dále v porotě zasedá Jitka Zikmundová, patronka projektu MODA Fashion Day[s], která stála u zrodu projektu Žena Českokrumlovska, Alena Švepešová, ředitelka ZUŠ Český Krumlov, Jan Palkovič, pedagog a zpěvák českokrumlovské kapely, Jiří Olšan, zámecký zahradní architekt a radní města, a Jana Holcová, vítězka 1. ročníku a výtvarná pedagožka. Tato porota vybere užší pětici nominovaných, které budou pozvány na slavnostní vyhlášení. To se uskuteční 23. března 2019 v Zámecké jízdárně při každoroční společenské akci MODA Fashion day[s] - mnoho podob krásy.

Kontakt

Bc. Hana Šustrová
organizátorka výzvy Žena Českokrumlovska
krajská koordinátorka Sítě pro rodinu v Jihočeském kraji
tel.: 602 178 829, email: hana.sustrova@sitprorodinu.cz

Další informace: www.moda-fd.cz, www.sitprorodinu.cz.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: