aktualizováno 29. 10. 2018

Soutěž Mladí fotografují památky

aktualizováno 29. 10. 2018

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska organizuje ve spolupráci s Radou Evropy jedenáctý ročník soutěže Mladí fotografují památky, která je dnes jednou z největších světových akcí pro mladé na poli kulturního dědictví.

Soutěž je učena pro žáky a studenty základních a středních škol, kteří mají fotografiemi vyjádřit hlavní myšlenky Dnů evropského dědictví (www.ehd.cz). Letos skvěle reprezentoval student českokrumlovského gymnázia Martin Sládek, který obsadil s fotkou Krumlova 2. místo a postupuje do mezinárodního kola!

Celá akce má podpořit zájem a znalosti našeho kulturního dědictví, podpořit znalosti historických budov a zahrad, venkovských a městských krajin uznávané památkové hodnoty či neobvyklé krásy.

Soutěž není pouhou fotografickou akcí, ale spíše zážitkem spojeným s uměleckým a památkovým dědictvím. Je proto třeba vyhnout se námětům, které přes svou možnou fotografickou zajímavost, neodpovídají takovému záměru.

Účastníci vkládají fotografie přes webové stránky www.historickasidla.cz. Každý účastník může vložit maximálně tři fotografie. Pozor, registrace a vložení jedné, dvou nebo tří fotografií musí proběhnout najednou, tj, není možné se zaregistrovat, vložit jednu fotografii, odeslat, a následně za několik dnů vložit další fotografii).

Pro vkládání fotografií je uzávěrka 15. března 2019. Tématem je architektonické dědictví, zúčastnit se může mládež navštěvující školní zařízení. Věkový limit je stanoven na 21 let.

Vítězové národního kola soutěže budou slavnostně vyhlášeni u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel na Pražském hradě ve Španělském sále 16. dubna 2019 a postupují do mezinárodní soutěže. Těšit se mohou také na zajímavé odměny.

Kontakt

Veškeré informace či dotazy směřujte na tel: 224 213 166 nebo na e-mail info@shscms.cz.

Fotogalerie

 

Krumlovák Martin Sládek se letos umístil na stříbrné příčce

Vítězná fotografie Martina Sládka

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: