aktualizováno 24. 8. 2018

Voda v Hornobránském rybníku si po celé léto udržela výbornou kvalitu

aktualizace 24. 8. 2018

I přes horké počasí, které u nás přes léto panovalo, voda v Hornobránském rybníku po celou dobu splňovala nejpřísnější kritéria, a stále tak má výbornou kvalitu.

Potvrzují to pravidelné mikrobiologické rozbory, které provádí akreditovaná laboratoř AGRO-LA spol. s r.o. z Jindřichova Hradce. Provozovatel rybníka společnost PRO-SPORT ČK nechává stav vody kontrolovat každé dva týdny.

Výsledky posledního rozboru z 20. srpna 2018 jsou k dispozici zde.

Řada obyvatel poukazuje na zelenou vodu v rybníku, jde však o naprosto přirozený proces. Vlivem činnosti na rybníku totiž dochází k vytvoření ideálních podmínek k pomnožení mikroorganismů, přičemž projevem jejich přítomnosti je právě zeleně zbarvená voda, a to různé intenzity.

V rybníku je přítomna celá řada látek organického charakteru, které jsou pro ty mikroorganismy potravou. Když se k tomu přidají vysoké teploty a sluneční svit, vysoká návštěvnost koupajících, zelená hmota v rybníku snadno bují.

Výskyt řas a sinic je však zatím na velice nízké úrovni, která není lidskému zdraví nebezpečná.

Indikátorem čisté vody je také škeble rybničná, které se v rybníku vyskytuje. Škeble vyžaduje čistou vodu, je velmi citlivá na dusíkaté látky a chemikálie.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: