aktualizováno 28. 6. 2018

V Městském parku roste lípa dobré vůle

aktualizováno 28. 6. 2018

Poblíž kaple sv. Martina v Městském parku vyrůstá strom Olgy Havlové, který sem zasadili zástupci města společně s Výborem dobré vůle.

„Dlouho jsme uvažovali, jakým způsobem bychom si měli připomenout výročí nedožitých 85. narozenin Olgy Havlové. Nakonec nám byla k tomu inspirací sama Olga Havlová, která v roce 1993 vysadila první strom dobré vůle v Olomouci Topolanech. Ten vyrostl v obrovskou košatou dřevinu s hluboko zapuštěnými kořeny. Proto jsme se rozhodli, že stejným způsobem, vysazením dalších stromů, uctíme její památku," uvedla při slavnostním zasazení stromu v Českém Krumlově Libuše Bautzová, manažerka Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové.

„Olga Havlová nebyla jenom manželkou prezidenta Václava Havla, byla především statečnou ženou s dobrým srdcem, která se podílela na tom, že jsme v naší zemi obnovili svobodu a demokracii, za což jí patří naše uznání, náš dík a já jen doufám, že takových lidí bude v naší společnosti přibývat. Děkuji za město Český Krumlov Výboru dobré vůle, že jsme se mohli díky tomuto symbolickému aktu přihlásit k odkazu Olgy Havlové a hodnotám, které vyznávala a které žila," uvedl místostarosta Josef Hermann.

Český Krumlov se stal 24. městem z 85, kde budou stromy během celého roku vysazovány. Bude označen pamětní deskou na počest Olgy Havlové.

Fotogalerie

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: