aktualizováno 30. 4. 2018

Podle nových pravidel pro vjezd do pěší zóny se bude jezdit až na podzim

aktualizováno 30. 4. 2018

Nová pravidla pro vjezd do pěší zóny, která měla vejít v účinnost začátkem května, se po řadě diskuzí a podnětných připomínek ze strany obyvatel i podnikatelů posouvají na říjen. Rada města rozhodla přehodnotit nová pravidla tak, aby se s nimi uživatelé dokázali vypořádat v klidnějším posezónním období.

Změny v pravidlech pro vjezd do pěší zóny měly zmírnit dopravní zatížení v centru Českého Krumlova, kam denně vjede zhruba 1 150 aut. Na základě vyhodnocení dalších návrhů pro úpravu pravidel se nastavení nových pravidel posouvá z avizovaného termínu 1. května 2018 na 1. října 2018. „Dostali jsme mnoho zásadních podnětů, které jsou třeba zohlednit. Čas, který jsme posunem získali, využijeme k úpravám a zlepšení pravidel tak, aby byla akceptovatelná pro obyvatele i podnikatele," uvedl místostarosta Josef Hermann.

POPLATKY ZA VJEZD

Zastupitelstvo města schválilo zvýšení poplatků za vydání povolení k vjezdu do pěší zóny. Od 1. června 2018 zaplatí řidiči za jednorázový vjezd 100 korun; dlouhodobí uživatelé (taxi, shuttle busy apod.) za nepřetržitý vjezd 2000 korun měsíčně.

Vydávání povolenek k vjezdu do centra má v kompetenci městská policie. „Platnost povolení z roku 2017 se prodlužuje do konce září 2018, tj. povolení pro rok 2018 a 2019 bude vydáváno od října 2018," uvedl velitel českokrumlovské městské policie Jan Šítal.

Pro vyřízení nového povolení je potřeba vyplněná žádost o vydání povolení, trvale bydlící osoby musí doložit občanský průkaz a technický průkaz vozidla. Vlastníci nemovitostí s trvalým bydlištěm mimo pěší zónu, nájemci nemovitostí dokládají občanský průkaz, technický průkaz vozidla a doklad dokazující vztah k nemovitosti (kupní smlouva, výpis z katastru nemovitostí, nájemní smlouva atd.).

Kontakt

Městská policie Český Krumlov

náměstí Svornosti 1

381 01 Český Krumlov

tel.: +420 380 766 308

e-mail: info@mpckrumlov.eu

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: