aktualizováno 11. 1. 2018

Městská autobusová doprava v novém roce

aktualizováno 11. 1. 2018

Zvyšující se počet přepravených osob městskou autobusovou dopravou (dále jen MAD) značí, že poptávka po městské dopravě v porovnáním s předchozím obdobím narostla. Pro porovnání s rokem 2016 má město zatím k dispozici data z července, srpna a září, kdy fungovaly totožné jízdní řady.

V roce 2016 bylo v těchto třech měsících přepraveno linkami MAD celkem 67 894 osob a v roce 2017 celkem 73 040 cestujících, tedy o 5 146 cestujících více.

Smlouva na provoz městské autobusové dopravy s dopravcem ČSAD Autobusy České Budějovice a.s. na rok 2018 zahrnuje pouze drobné změny vyplývající z vyhodnocení předchozího období.

Po provedení rozboru vytíženosti zastávek a vyhodnocení počtu přepravovaných osob, byly stávající jízdní řády nepatrně upraveny tak, že u spojů 29, 13 a 33 linky č. 2 je z trasy vypuštěna zastávka Chvalšinská, která zde má po celé sledované období nulovou obsazenost.

Výchozí finanční model pro rok 2018 zohledňuje dosavadní vývoj nákladů a zahrnuje podmínky platné legislativy, vývoj ceny vstupů a tržeb. Zejména se na výši prokazatelné ztráty oproti roku 2017 podepsalo navýšení mezd řidičů autobusů a dílenských pracovníků o 11 %. V přepočtu na kilometr se oproti roku 2017 jedná o navýšení z 8,70 Kč/km na 10,48 Kč/km.

Za účelem částečného snížení výše ztráty z jízdného byl zaveden dvoupásmový provoz MAD s cenovým rozlišením cestujících na trase 1-4 km a 5 a více km.

Ceník jízdného MHD Český Krumlov

 

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: